fbpx
INFORMACJE

Zaborze. Zjazd z ronda na DTŚ w stronę Katowic jeszcze długo będzie zamknięty

Chociaż rondo na Zaborzu jest przejezdne, to i tak od kilku miesięcy zamknięty jest zjazd na Drogową Trasę Średnicową w stronę Katowic. Nic na razie nie wskazuje na to, że szybko zostanie otwarty. Wykonawca czeka na dostarczenie przez inwestora pozwolenia na dokończenie budowy.

Chociaż rondo na Zaborzu jest przejezdne, to i tak od kilku miesięcy zamknięty jest zjazd na Drogową Trasę Średnicową w stronę Katowic. Nic też na razie nie wskazuje na to, że szybko zostanie otwarty. Wykonawca czeka na dostarczenie przez inwestora pozwolenia na dokończenie budowy.

O tym jakim utrudnieniem jest wciąż zamknięty zjazd z ronda na średnicówkę wiedzą najlepiej kierowcy.

– Mogli w ogóle tego ronda nie otwierać. Jadąc od strony Gliwic nie można zjechać ze średnicówki. Nie można też wjechać z Zaborza na DTŚ w stronę Katowic – mówi Paweł, mieszkaniec Zaborza.

Sprawę zamkniętego zjazdu poruszyli urzędnicy z Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu. Jak zaznaczają, problem jest niezależny od nich, jednak zapytali wykonawcę inwestycji – firmę Drogopol o termin zakończenia budowy.

„Otrzymaliśmy odpowiedź, że firma Drogopol czeka na pozwolenia, które ma dostarczyć Inwestor (firma IKEA) i po ich otrzymaniu będzie mogła zakończyć budowę i otworzyć zjazd. Drogopol prognozuje, że uzyskanie kompletu pozwoleń powinno nastąpić do końca kwietnia” – informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak wiadomo od otrzymania pozwolenia do zakończenia budowy jeszcze trochę czasu upłynie. Pytanie, czy jeszcze w tym roku kierowcy doczekają się otwarcia zjazdu na DTŚ w stronę Katowic?

Podobne artykuły

Przez znajomość nawiązaną na Tinderze straciła 112 tysięcy złotych!

redaktor

Marihuana przejęta na osiedlu Zaborze

redaktor

Nazwiska kandydatów PiS z Okręgu nr 29

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «