fbpx
KULTURA

Zabrzańscy filharmonicy nie zagrają utworów rosyjskich i radzieckich kompozytorów

Solidaryzują się z Ukrainą czego wyrazem będzie specjalny koncert, ale oprócz tego artyści-muzycy z Filharmonii Zabrzańskiej rezygnują z wykonywania utworów rosyjskich i radzieckich kompozytorów.

Solidaryzują się z Ukrainą czego wyrazem będzie specjalny koncert, ale oprócz tego muzycy Filharmonii Zabrzańskiej rezygnują z wykonywania utworów rosyjskich i radzieckich kompozytorów.

Filharmonia Zabrzańska podobnie, jak inne instytucje nie pozostała obojętna na tragedię, która dotknęła naród ukraiński.

W porozumieniu ze Zrzeszeniem Filharmonii Polskich postanawiamy zrezygnować z wykonywania utworów kompozytorów rosyjskich oraz radzieckich. Ponadto w repertuarowych planach mamy zamiar wesprzeć Ukrainę koncertem specjalnie jej poświęconym (szczegóły podamy wkrótce).Szczególną chwilą będzie zapewne Koncert Pasyjny, który wykonamy 13 kwietnia w kościele Św.Anny w Zabrzu – będzie on gestem pamięci dla ofiar toczącej się na Ukrainie wojny… ” – napisali w mediach społecznościowych zabrzańscy filharmonicy.

Zabrzańscy filharmonicy nie będą wykonywać utworów rosyjskich kompozytorów

Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Świetlica dla najmłodszych uchodźców z Ukrainy w Teatrze Nowym

redaktor

Tomasz Piątek kolejnym gościem Pawła Kobylińskiego

redaktor

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na spektakl „Stosunki prawne”

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «