fbpx
INFORMACJE

Zabrzańska propaganda sukcesu – radni lansują się w piekarni

Lans dla lansu, polityczna hucpa i propaganda sukcesu na miarę PRL-u. Dwa dni temu zabrzańscy radni prześcigali się w mediach społecznościowych zdjęciami z wizytacji piekarni Kłos w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Lans dla lansu, polityczna hucpa i propaganda sukcesu na miarę PRL-u. Dwa dni temu zabrzańscy radni prześcigali się w mediach społecznościowych zdjęciami z wizytacji piekarni Kłos w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W miniony wtorek grupa zabrzańskich radnych z Komisji Gospodarki Komunalnej i Rozwoju Miasta RM zorganizowała sobie wycieczkę z okazji Dnia Przedsiębiorczości. Nie wnikamy którzy radni jako pierwsi pochwalili się w mediach społecznościowych wizytacją piekarni, ale  zrobili to chyba wszyscy, którzy tam byli…

Na oficjalnych bądź prywatnych profilach radnych z Zabrza nie zabrakło zdjęć w białych czepkach i fartuchach. Nie brakowało również infantylnych wpisów na miarę powiatowej propagandy sukcesu.

Dziś miałem przyjemność uczestniczyć w wizytacji w piekarni Kłos w Zabrzu. Jest to pierwsza inwestycja uruchomiona w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jestem pełen podziwu co do planów firmy Kłos, firma z wielkimi planami na rozwój, a to się ceni (…)” – napisał Sebastian Dziębowski –  radny tworzący nieformalną koalicję z obozem prezydent Zabrza.

„Zdjęcie 4 brodaczy chyba jakiś komitet brodaczy musimy założyć w Zabrzu” – skwitował Dziębowski, który w piekarni Kłos sfotografował się między innymi z Adamem Harasimowiczem – radnym Koalicji Obywatelskiej.

Rada Miasta czy przedszkole?

„Wycieczką” do piekarni pochwalili się także inni radni z KO – Mariola Olichwer oraz Marian Rau.

W tyle nie chcieli zostać również radni Stowarzyszenia Lepsze Zabrze. Jednak ci przynajmniej do politycznego lansu podeszli humorystycznie, czego wyrazem jest ten wpis  na oficjalnym profilu stowarzyszenia.

„No to nam się upiekło! Radni Lepszego Zabrza wzięli dziś udział w wizytacji piekarni Kłos w Zabrzu. Jest to jedna z pierwszych inwestycji uruchomionych w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Skala i jakość tego ogromnego zakładu robią wrażenie” – poinformowali radni Lepszego Zabrza.

Podsumowując, cała ta hucpa radnych w piekarni – jak wynika z wpisów zamieszczonych w social mediach – przypominała wycieczkę przedszkolną albo szkolną. Poza lansem i okazją do uczczenia Dnia Przedsiębiorczości tyle, że w stylu propagandy sukcesu na miarę PRL, nie wiele to wniosło do życia zabrzan i zabrzańskich przedsiębiorców.

Ale cóż? Kto radnym zabroni się lansować dla samego lansu? W końcu zbliżają się powoli kolejne wybory samorządowe.

Podobne artykuły

Balkonowy protest przeciwko smrodowi w Zabrzu

redaktor

9 osób podtrutych tlenkiem węgla trafiło do szpitala

redaktor

Zaborze Południe. Zatrzymano 25 letniego włamywacza

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «