fbpx
INFORMACJE

Zabrzańskie licea i technikum wyróżnione w ogólnopolskim rankingu szkół

W sumie na 120 tysiącach metrów kwadratowych - czyli na powierzchni 16 standardowych boisk piłkarskich - znajdowała się największa plantacja konopi indyjskich w Europie. Zlokalizowana w Huerta de Valdecarábanos w Toledo w Hiszpanii została ujawniona i zniszczona przez policjantów.

W sumie 6 liceów i jedno technikum wyróżniono w ogólnopolskim rankingu szkół, który organizuje miesięcznik „Perspektywy”. W 24 edycji zestawienia wzięło w sumie udział  2421 szkół z całego kraju.

Wybierając najlepsze szkoły brano pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach, jak również wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku techników kryterium oceny były między innymi wyniki egzaminów zawodowych.

Według rankingu najlepsze zabrzańskie licea to: Katolickie LO im. ks. Jana Twardowskiego wyróżnione Złotą Tarczą, III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi – Srebrna Tarcza, Publiczne LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. D. Savio – Srebrna Tarcza, I LO im. prof. Zbigniewa Religi – Brązowa Tarcza oraz II LO – Brązowa Tarcza.

Oprócz tego Katolickie LO im. ks. Jana Twardowskiego znalazło się wśród najlepszych szkół w rankingu maturalnym. Jako jedyną spośród zabrzańskich szkół zawodowych wyróżniono Technikum nr 7 ZS nr 10 im. J. Groszkowskiego.

Podobne artykuły

Sezon na bezmyślne podpalanie traw…

redaktor

Ich autobus spłonął – dramat rodziny zastępczej z Zabrza

redaktor

Zmiany w budżecie – III sesja Rady Miasta

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «