fbpx
INFORMACJE

Zabrze dla Ukrainy. Zbiórka pieniędzy na ambulans i wóz strażacki

Ruszyła zbiórka pieniędzy na ambulans oraz wóz strażacki. Pojazdy mają zostać przekazane do ukraińskiego miasta Równe, które ma z Zabrzem nie od dziś podpisaną umowę partnerską. Inicjatorzy zrzutki internetowej chcą zebrać 200 tys. zł. na ten cel.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup ambulansu oraz wozu strażackiego. Pojazdy mają zostać przekazane do ukraińskiego miasta Równe, które ma z Zabrzem nie od dziś podpisaną umowę partnerską. Inicjatorzy zrzutki internetowej chcą zebrać na ten cel 200 tys. zł.

Celem jest zakup używanych, ale jak najnowszych i jak najlepiej wyposażonych pojazdów, które realnie wesprą Ukraińców w tragicznej sytuacji wojny oraz procesie odbudowy po jej zakończeniu.

– Jeśli zebrana kwota na to pozwoli, zostanie dokupione dodatkowe wyposażenie oraz sprzęt medyczny i ratowniczy. Gdyby każdy zabrzanin wpłacił choćby tylko 1 zł, to udałoby się nam w ten sposób osiągnąć założony cel – mówi Kamil Żbikowski, radny Lepszego Zabrza i pomysłodawca zrzutki.

Zachęcamy zatem do wsparcia tej inicjatywy. Link do zrzutki na ambulans i wóz strażacki dla partnerskiego miasta Równe jest dostępny tutaj.

Grafika/źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Przyłapany na włamaniu do altany. Splądrował więcej ogródków na Zaborzu?

redaktor

Prezydent Zabrza skazała miasto na smród? Potwierdza to były pracownik urzędu!

redaktor

Menadżer okradał restaurację. Przywłaszczył ponad 87 tys zł

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «