fbpx
INFORMACJE

Zabrze dla Ukrainy. Zbiórka pieniędzy na ambulans i wóz strażacki

Ruszyła zbiórka pieniędzy na ambulans oraz wóz strażacki. Pojazdy mają zostać przekazane do ukraińskiego miasta Równe, które ma z Zabrzem nie od dziś podpisaną umowę partnerską. Inicjatorzy zrzutki internetowej chcą zebrać 200 tys. zł. na ten cel.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup ambulansu oraz wozu strażackiego. Pojazdy mają zostać przekazane do ukraińskiego miasta Równe, które ma z Zabrzem nie od dziś podpisaną umowę partnerską. Inicjatorzy zrzutki internetowej chcą zebrać na ten cel 200 tys. zł.

Celem jest zakup używanych, ale jak najnowszych i jak najlepiej wyposażonych pojazdów, które realnie wesprą Ukraińców w tragicznej sytuacji wojny oraz procesie odbudowy po jej zakończeniu.

– Jeśli zebrana kwota na to pozwoli, zostanie dokupione dodatkowe wyposażenie oraz sprzęt medyczny i ratowniczy. Gdyby każdy zabrzanin wpłacił choćby tylko 1 zł, to udałoby się nam w ten sposób osiągnąć założony cel – mówi Kamil Żbikowski, radny Lepszego Zabrza i pomysłodawca zrzutki.

Zachęcamy zatem do wsparcia tej inicjatywy. Link do zrzutki na ambulans i wóz strażacki dla partnerskiego miasta Równe jest dostępny tutaj.

Grafika/źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Korupcyjne zarzuty dla prezes zabrzańskiej spółki MOSiR

redaktor

Afera z fałszowaniem podpisów na listach Żbikowskiego. Kandydat wydał oświadczenie

redaktor

Korupcja w MOSiR? Śledztwo w atmosferze tajemnicy…

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «