fbpx
INFORMACJE

Zabrze odda za darmo Katowicom akcje Tramwajów Śląskich

Zabrze przekaże Katowicom swoje akcje Tramwajów Śląskich – poinformowal portal katowice24.info. To efekt głosowania na ostatniej sesji rady w Zabrzu. A cel? Katowice zablokują Metropolię GZM i zyskają większość udziałów w tramwajowej spółce.

Zabrze przekaże Katowicom swoje akcje Tramwajów Śląskich – poinformował portal katowice24.info. To efekt głosowania na ostatniej sesji rady w Zabrzu. A cel? Katowice zablokują Metropolię GZM i zyskają większość udziałów w tramwajowej spółce.

Na sesji rady w Zabrzu przegłosowano w sumie dwie uchwały o bezpłatnym przekazaniu akcji Tramwajów Śląskich o wartości 12,48 mln zł. Jedna dotyczy zbycia ich Metropolii GZM, a druga Katowicom. O ile pierwszą uchwałę radni przegłosowali jednogłośnie, to drugą tradycyjnie już tylko jednym głosem (13-12).

Wiadomo już, że 22 listopada prezydent Katowic podpisał zarządzenie o nieodpłatnym nabyciu akcji Tramwajów Śląskich od Zabrza.

Sojusz z Katowicami

Darmowe przekazanie zabrzańskich akcji tramwajów na rzecz Katowic to, jak poinformował portal katowice24.info sojusz pomiędzy dwoma miastami. Stolica województwa przejmując 8,32 proc akcji z Zabrza stanie się większościowym udziałowcem w spółce Tramwaje Śląskie posiadającym 55,37 proc. akcji.

Z kolei Metropolia GZM, która podpisuje z innymi miastami naszego regionu umowy na przekazanie akcji będzie miała finalnie 44,63 proc.

Podobne artykuły

Menadżer okradał restaurację. Przywłaszczył ponad 87 tys zł

redaktor

4 pijanych kierowców zatrzymano w ciągu ostatniego weekendu

redaktor

63 letnia piesza potrącona na Rondzie Sybiraków

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «