fbpx
INFORMACJE

1 % podatku dla Sebastiana. Można też wysyłać SMSy

Sebastian ma dwa i pół roku. Urodził się jako wcześniak z niewydolnością wielonarządową, ciężkim niedotlenieniem okołoporodowym oraz niewydolnością nerek. Na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka dzielnie walczył o każdą minutę życia, podłączony do sprzętu podtrzymującego życie. Teraz potrzebuje waszego wsparcia – koszty leczenia i rehabilitacji są naprawdę wysokie!

Sebastian ma dwa i pół roku. Urodził się jako wcześniak z niewydolnością wielonarządową, ciężkim niedotlenieniem okołoporodowym oraz niewydolnością nerek. Na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka dzielnie walczył o każdą minutę życia podłączony do sprzętu podtrzymującego życie. Teraz potrzebuje waszego wsparcia – koszty leczenia i rehabilitacji są naprawdę wysokie!

Sebastian urodził się w 33 tygodniu ciąży z 1 punktem Apgar. Ważył 1540 g! Na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka dziecku przetoczono osocze i koncentrat krwinek płytkowych. Stwierdzono obrzęk mózgu, rozwinęła się też dysplazja oskrzelowo-płucna.

Każdego dnia podczas rozmowy z lekarzem słyszałam że to cud że syn żyje, ale ma bardzo dużą wole życia i dzielnie walczy. Po dwóch miesiące walki Sebastian został przewieziony na oddział Patologii Noworodka, gdzie mogłam go w końcu wziąć na ręce i przytulić – wspomina mama Sebastiana.

Po dwumiesięcznej hospitalizacji i walki o życie dziecka zaczęły się wizyty u specjalistów i kolejne badania w szpitalach. Audiolog stwierdził niedosłuch, rodzina czeka na wyznaczenie terminu wszczepienia implantu ślimakowego. Kardiolog zdiagnozował ubytek przegrody miedzyprzedsionkowej i płyn za prawej komorze serca.

Według diagnozy gastrologa z kolei, Sebastian ma powiększoną wątrobę i nieżyt żołądkowo-jelitowy – co doprowadziło do tego, że waży 6.5 kg! Dziecko mające prawie trzy lata nie siedzi i nie raczkuje. Z powodu niedowładu spastycznego czterokończynowego wymaga specjalistycznej i długotrwałej rehabilitacji oraz terapii. Konieczne jest też stałe zaopatrzenie Sebastiana w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

1% podatku i SMSy

Jeśli chcecie przekazać 1% podatku wystarczy wpisać w formularzu rozliczeniowym numer KRS 0000270809, a w rubryce uzupełniającej Krawczyk10335. Można też przekazać darowiznę do Fundacji Avalon-Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok1 04-620 Warszawa. Numer rachunku odbiorcy 62160012860003003186426001 BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA. W tytule wpłaty należy podać Krawczyk 10335 (ten dopisek jest bardzo ważny!).

Osoby, które zdecydowały się na przekazanie 1 % podatku innej osobie lub organizacji mogą wysyłać charytatywne SMSY dla Sebastiana pod numer 75165 o treści POMOC 10335. Koszt sms’a to 6,15 brutto z czego 5 zł stanowi darowizna dla Sebastiana.

Podobne artykuły

Trociny i cement, czyli ciąg dalszy fuszerki w budynku na Wolności 165 A

redaktor

Czwarta trybuna Areny Zabrze powstanie dzięki emisji obligacji za 103 mln zł

redaktor

Kolejny dzień podziemnej akcji w kopalni Makoszowy

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «