fbpx
INFORMACJE

21 latek przyłapany na jeździe hulajnogą po alkoholu

Jazdę na hulajnodze elektrycznej połączył ze spożywaniem alkoholu. „Dobra zabawa” jednak dla 21 letniego zabrzanina szybko się zakończyła.

Jazdę na hulajnodze elektrycznej połączył ze spożywaniem alkoholu. „Dobra zabawa” jednak dla 21 letniego zabrzanina szybko się skończyła.

Został zatrzymany przez policjantów na ul. 3 Maja w Zabrzu. 21 latek miał mniej niż 0,5 promila alkoholu w organizmie, dlatego za jazdę hulajnogą po spożyciu ukarano go mandatem wysokości 1000 zł.

– Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych – mówi mł. Asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Warto również pamiętać, że użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h. Jego obowiązkiem jest też ustępować pierwszeństwa pieszym.

Podobne artykuły

Kolejne kradzieże prądu. Tym razem na ulicach Sienkiewicza i Śmiałego

redaktor

Prowadził szkolny autobus pod wpływem alkoholu

redaktor

Podziemna przygoda w Zabrzu – grudniowa promocja

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «