fbpx
SPORT

5 niedocenionych akcesoriów treningowych

W pogoni za wymarzoną sylwetką i lepszą kondycją, często uciekamy się do skomplikowanych maszyn i drogich gadżetów treningowych. Tymczasem rynek fitness oferuje szerokie spektrum akcesoriów, które nie kosztując wiele mogą znacząco wpłynąć na jakość treningu. Oto pięć niedocenianych akcesoriów treningowych, zasługujących na uwagę tak początkujących jak i zaawansowanych adeptów siłowni.

W pogoni za wymarzoną sylwetką i lepszą kondycją, często uciekamy się do skomplikowanych maszyn i drogich gadżetów treningowych. Tymczasem rynek fitness oferuje szerokie spektrum akcesoriów, które nie kosztując wiele mogą znacząco wpłynąć na jakość treningu. Oto pięć niedocenianych akcesoriów treningowych, zasługujących na uwagę tak początkujących jak i zaawansowanych adeptów siłowni.

Gumy miniband

Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niezbyt przydane w treningu siłowym, jednak obecnie możemy zobaczyć je w treningu nawet zaawansowanych sportowców. Ich elastyczność i różne stopnie oporu sprawiają, że są one idealne do aktywacji mięśni, poprawy mobilności, a także jako narzędzie w ćwiczeniach rozgrzewkowych i rehabilitacyjnych. Łatwe w transporcie i przechowywaniu, minibandy są także doskonałym wyborem dla osób ćwiczących w domu lub w podróży. Używając ich podczas przysiadów, martwych ciągów czy ćwiczeń na pośladki, można zwiększyć trudność treningu i pobudzić do pracy „leniwe” mięśnie.

Pistolet do masażu

Pistolety do masażu zdobywają coraz większą popularność, szczególnie wśród sportowców szukających efektywnych metod regeneracji. Pistolet do masażu jest narzędziem do terapii wibracyjnej, które pomaga w rozluźnieniu napiętych mięśni, poprawia krążenie wspomagając tym samym procesy regeneracyjne. Dzięki różnym nasadkom i regulacji siły uderzenia, pistolety do masażu pozwalają na precyzyjne dostosowanie masażu do potrzeb ćwiczącego. Pistolety do masażu są łatwe w obsłudze, lekkie, i jak za coś co w tak dużym stopniu poprawia regenerację – całkiem niedrogie.

Zanim zdecydujemy się na zakup pistoletu do masażu czy innego sprzętu z listy, warto zapoznać się z recenzjami i testami sprzętu publikowanymi na stronie https://fitnessowy.net.

Pas do podnoszenia ciężarów

Pas treningowy często postrzegany jest jako akcesorium przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów lub osób wykonujących treningi na bardzo dużych obciążeniach. Nic bardziej mylnego – również amatorzy wykonujący trening siłowy mogą skorzystać z jego obecności. Pas do podnoszenia ciężarów wspiera dolną część pleców podczas wykonywania ćwiczeń z dużym obciążeniem, zmniejszając ryzyko kontuzji.

Warto wiedzieć, że pasy do podnoszenia ciężarów świetnie sprawdzają się w treningu Crossfitowym, zabezpieczając nasze plecy podczas ćwiczeń ze sztangą o dużej intensywności

Owijki na nadgarstki

Bóle nadgarstków często pojawiają się u osób wykonujących ćwiczenia związane z dużym obciążeniem dla rąk, np. w wyciskaniu sztangi leżąc czy ćwiczeniach dwuboju olimpijskiego. Owijki na nadgarstki szczelnie owijają staw i zapewniają mu stabilizację oraz wsparcie, ograniczając ryzyko urazów. Mimo ich prostej konstrukcji, odpowiednio dobrane owijki mogą znacząco zwiększyć komfort i bezpieczeństwo treningu, dodając pewności przy przenoszeniu ciężarów. Najtańsze owijki na nadgarstki kupimy już za 20 złotych, a solidne wyroby markowych producentów znajdziemy za 50-100 złotych

Magnezja w płynie

Podczas podnoszenia ciężarów, ćwiczeń dynamicznych na drążku czy też podczas treningu gimnastycznego spocona dłoń może być przyczyną poślizgu i wypadku. Tradycyjna magnezja w proszku łatwo się pyli, przez co osadza się nie tylko na naszych dłoniach i drążku czy sztandze, ale też podłodze i innym wyposażeniu siłowni. To sprawia, że magnezja w proszku często jest zakazana w sieciowych siłowniach. Jej płynna wersja to czyste i łatwe do zastosowania rozwiązanie, oferujące lepszą przyczepność i minimalizujące ryzyko poślizgnięcia się. Dzięki magnezji w płynie, użytkownicy mogą cieszyć się lepszą kontrolą chwytu bez konieczności rozsypywania białego proszku po całym obiekcie sportowym.

Podobne artykuły

Nawet 25 mln zł może brakować na dokończenie czwartej trybuny Areny Zabrze

redaktor

Górnik Zabrze. Łukasz Milik wraca na stanowisko dyrektora sportowego

redaktor

Górnik Zabrze. Czego kibice życzą swojemu klubowi w sezonie 2024/25? [SONDA WIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «