fbpx
SPORT

PGNiG Superliga: NMC Górnik Zabrze pokonany w karnych

To było wyjątkowo zacięte, pełne negatywnych emocji i dramaturgii spotkanie. Orlen Wisła Płock wyrównała w Zabrzu z NMC dosłownie kilka sekund przed końcem meczu. Po wyniku 23:23 nafciarze byli lepsi od zabrzan w rzutach karnych – 1:3.

Gospodarzom tak naprawdę nie wiele zabrakło do zwycięstwa. Duży wpływ na korzystny rezultat Wisły Płock mieli obydwaj jej bramkarze zarówno w regulaminowym czasie spotkania jak i w karnych.

Pełne dramaturgii były jednak ostatnie minuty. Sędzia wykluczył z gry Damiana Pawelca. Chwilę później dwuminutową karę dostał też trener zabrzan – Rastislav Tritik, który sprzeciwiał się ukaraniu swojego zawodnika.

W ostatniej minucie kibice oglądali mecz na stojąco. Kilka sekund przed końcem nafciarze ku rozpaczy fanów z Zabrza wyrównali.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej NMC Górnik Zabrze przegrał na wyjeździe z MMTS Kwidzyn. W tej chwili zabrzanie zajmują trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Od wicelidera – Orlen Wisły Płock dzielą ich cztery punkty.