fbpx
INFORMACJE SPORT

Nie będzie dofinansowania na czwartą trybunę Górnika?

W czerwcu zeszłego roku miasto złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystki o dofinansowanie budowy czwartej trybuny stadionu Górnika. W październiku padły nawet deklaracje od przedstawicieli ówczesnego rządu Prawa i Sprawiedliwości, że kwota 45 mln zł została miastu przyznana. Wygląda jednak na to, że Zabrze tych pieniędzy nie otrzyma. 

Trwa budowa czwartej trybuny. Inwestycja jest realizowana z kredytu pozyskanego przez miasto, a jej koszt ma wynieść około 100 mln zł. W czerwcu prezydent Zabrza poinformowała, że dodatkowo złożono wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystki o dofinansowanie, które pozwoliłoby na zmniejszenie wydatków związanych z budową stadionu.

– Pozyskanie funduszy zewnętrznych pozwoliłoby nam na zmniejszenie naszych wydatków. To ważne, ponieważ w Miasto Zabrze realizujemy wiele różnych społecznie oczekiwanych inwestycji – m.in. w zakresie dróg, sieci tramwajowej, centrów przesiadkowych, termomodernizacji budynków czy miejsc rekreacji oraz wypoczynku – informowała wówczas Małgorzata Mańka-Szulik.

W październiku prezydent Zabrza opublikowała wpis, z którego wynikało, że pozyskano tę dotację. 45 mln zł na budowę czwartej trybuny zadeklarował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek (PiS).

PiS obiecał…

Jak się okazuje, dotacja nie jest wcale taka pewna. O podobne dofinansowania wystąpiły inne kluby, ale – jak donoszą media – minister Sławomir Nitras poinformował ostatnio, że nie będzie wsparcia dla PZPN. Ministerstwo Sportu i Turystki w październiku opublikowało listę projektów, które mają być dotowane, ale okazuje się, że nie poszły za tym formalne decyzje o przyznaniu wsparcia – informuje Portal Samorządowy.

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta Zabrze uwagę na to zwrócił wiceprezydent Krzysztof Lewandowski.

– W tej chwili płyną do nas niepokojące informacje od pana ministra Nitrasa (minister sportu – red.), aczkolwiek żadnej oficjalnej informacji nie otrzymaliśmy. (…) Biorąc pod uwagę praktykę ludzi związanych z Platformą Obywatelską, no należy się spodziewać, że tych pieniędzy ostatecznie miasto Zabrze nie otrzyma – mówił wiceprezydent Krzysztof Lewandowski, nawiązując do obietnicy pokrycia połowy kosztów budowy stadionu, która padła przed laty od przedstawicieli rządu, gdy władzę sprawowała Platforma Obywatelska.

Nowiny wystosowały pytania do Ministerstwa Sportu i Turystki w tym temacie. Czekamy na oficjalną odpowiedź.

Źródło: nz24.pl Foto: https://www.facebook.com/ArenaZabrze

Podobne artykuły

Mobbing w żłobku? Prokuratura nie wszczęła postępowania…

redaktor

Nowy kort tenisowy na Osiedlu im. Mikołaja Kopernika

redaktor

Pracownicy MOPR chcą podwyżek. Zapowiadają pikietę pod urzędem

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «