fbpx
BIZNES

Wózek widłowy – wynajem – co koniecznie musisz wiedzieć zanim podpiszesz umowę?

Wózek widłowy – wynajem – co koniecznie musisz wiedzieć zanim podpiszesz umowę?

Wynajem wózków widłowych to rozwiązanie pozwalające w łatwy sposób zyskać dodatkowe urządzenie do pracy w przedsiębiorstwie. Wypożyczenie podnośnika jest niedrogie. A sprzęt każdy może dobrać do swoich potrzeb i oczekiwań. Co jednak koniecznie sprawdzić, zanim podpisze się umowę z wypożyczalnią? Dowiedz się już teraz!

Wynajem sprzętu – wózki widłowe, ładowarki, co jeszcze?

Zastanawiasz się jakiego typu sprzęt oferują wypożyczalnie wózków widłowych? W większości posiadają one bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę, która obejmuje dziesiątki różnorodnych modeli podnośników – począwszy od tych niewielkich, poprzez standardowe widlaki aż po najbardziej zaawansowane ładowarki. Na terenie całej Polski działa wiele wypożyczalni, w których wypożyczyć można:

  • wózki paletowe elektryczne (z masztem lub bez),
  • wózki widłowe elektryczne oraz spalinowe czołowe,
  • wózki wysokiego składowania (reach truck),
  • wózki widłowe terenowe,
  • ładowarki teleskopowe,
  • ruchome podnośniki koszowe lub platformy nożycowe.

Taka różnorodność sprawia, że każdy przedsiębiorca ma możliwość wypożyczenia sprzętu jaki potrzebuje.

Wózki widłowe pod wynajem – poznaj opcje wypożyczenia

Standardowo, w wypożyczalniach wózków widłowych wyróżnia się zazwyczaj kilka opcji na wynajem urządzeń. Mają one na celu dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klientów w zakresie okresu wypożyczenia maszyn. Najczęściej przedsiębiorcy, którzy potrzebują wózek widłowy na wynajem korzystają z:

  • wynajmu krótkoterminowego,
  • wynajmu długoterminowego,
  • a czasem także (o ile wypożyczalnia posiada taką opcję) – z wynajmu urządzenia z operatorem.

To na ile wynajmuje się urządzenie, powinno być dostosowane do tego na jaki okres jest ono potrzebne.

Wynajem krótkoterminowy

Jest to opcja pozwalająca wynająć urządzenia nawet na jeden dzień roboczy. Doskonałe rozwiązanie dla firm oraz części klientów, którzy potrzebują jednorazowego wsparcia i dodatkowej maszyny na niedługi czas: od 1 dnia do 3 miesięcy. Wynajem wózka widłowego na krótkoterminowy okres umożliwia wykonania prac sezonowych czy też dodatkowych zleceń, a nawet stanowi pomoc w trakcie odbioru większych zamówień czy bardziej intensywnego sezonu.

Wynajem długoterminowy

Ta forma wynajmu, która sprawdza się bardziej w firmach, dla których wynajem wózków widłowych to być albo nie być. Wiele przedsiębiorstw nie ma zdolności kredytowej lub nie może w danej chwili poradzić sobie z finansowaniem – wypożyczenie konkretnego sprzętu to jednak zupełnie inna skala kosztów, co zakup. Tym bardziej, iż w przypadku wynajmu długoterminowego cena za jeden dzień najmu obniża się, tak, by oferta była jeszcze bardziej atrakcyjna dla klienta.

Wynajem wózków widłowych razem z obsługą

Gdy mowa o wynajmie zazwyczaj chodzi o wypożyczenie samej maszyny. Jednak są przypadki, kiedy wynajmujący liczy również na profesjonalną obsługę dodatkowych urządzeń. I wtedy warto skorzystać z nieco nietypowej i niedostępnej w każdej wypożyczalni opcji – wynajmu wózka widłowego razem z operatorem.

To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy firma nie posiada pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami do obsługi wózków podnośnikowych lub gdy w danym momencie nie mogłaby oddelegować nikogo do prowadzenia maszyny.

Co powinna zawierać umowa na wynajem wózka widłowego?


W zależności od firmy wzory umów na wynajem wózków widłowych mogą się nieco różnić. Wszystkie jednak powinny zawierać stałe elementy, które musisz sprawdzić zanim podpiszesz dokument. Na co zwrócić szczególną uwagę:

  • poprawność danych wpisanych na umowie – nie oznacza to, że od razu należy zarzucać kłamstwo firmie, która oferuje wózki widłowe na wynajem – chodzi raczej o to, że warto upewnić się czy wszystkie dane zostały wprowadzone prawidłowo, szczególnie jeśli później będzie chciało wliczyć się koszty wynajmu w koszty uzyskania przychodu;
  • dokładną informację o modelu i parametrach wynajmowanego urządzenia, a także informację, czy sprzęt posiada jakikolwiek dodatkowy osprzęt, który również stanowi przedmiot umowy;
  • czas trwania umowy – kiedy dokładnie rozpoczyna się naliczanie opłat i kiedy należy zwrócić wynajmowany sprzęt do wypożyczalni;
  • adnotacje dotyczące usuwania ewentualnych usterek czy serwisowania sprzętu – co warto wiedzieć np. w kontekście czy awarie sprzętu należy zgłaszać, kto ponosi płatność za usunięcie awarii itp.
  • kwestie płatności – jak wygląda stawka za motogodziny oraz ile wynosi płatność za przekroczenie czasu pracy na wynajętym urządzeniu;
  • a także najważniejsze warunki np. dotyczące ewentualnej możliwości przedłużenia umowy lub (w razie konieczności) przerwania jej przed czasem.

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto omówić je z działem wynajmu przed złożeniem podpisu na umowie. Pracownicy wypożyczalni z pewnością postarają się odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości przed rozpoczęciem współpracy, tak aby zapewnić klientom zarówno maksimum informacji, jak i sprzęt dopasowany idealnie do potrzeb.

Wynajem wózków widłowych – podsumowanie

Nie czekaj – po prostu wynajmij urządzenie podnośnikowe, które sprawi, że praca w Twojej firmie będzie przebiegać szybciej i sprawniej! Jednak nie zapominaj, by przed wypożyczeniem, dokładnie zapoznać się z warunkami umowy oraz punktami, które poruszyliśmy w naszym artykule. W ofercie wypożyczalni wózków widłowych znajdziesz także urządzenia wraz z osprzętem do wózków widłowych (nie tylko takim jak widły), który zwiększa wielofunkcyjność i liczbę podstawowych zastosowań urządzeń.

 

Podobne artykuły

Czy warto wypożyczyć komputer?

@admin

Czym kierować się przy wyborze spodni?

@admin

Faktoring osiągalnym finansowaniem dla firmy

@admin

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «