fbpx
BIZNES

Prawie 1300 przedsiębiorców z Zabrza i okolic wybrało mały ZUS

Dzięki tej uldze mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Dlatego 1287 właścicieli firm z Zabrza i okolic zdecydowało się w 2019 roku skorzystać z uprzyjemnień finansowych, które daje im mały ZUS. Ta liczba może oczywiście się zwiększyć, bo ostateczny termin zgłoszeń mija we wtorek – 8 stycznia.

Od początku Nowego Roku osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które uzyskały w 2018 roku łączne przychody nie wyższe niż 63 000 zł mogą płacić obniżone, proporcjonalne do przychodu składki na ubezpieczenie społeczne.

– Warunkiem skorzystania z tej ulgi jest również to, że działalność gospodarcza była prowadzona co najmniej przez 60 dni w poprzednim roku kalendarzowym – wyjaśnia Beata Kopczyńska – rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Zmiany wprowadził przepis z 20 lipca 2018 roku o przekształceniu niektórych ustaw, które miałyby obniżyć składki na ubezpieczenia społeczne osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na mniejszą skalę. W poniedziałek do południa z nowymi kodami do ZUS w województwie śląskim zgłosiło się już w sumie 8036 firm.

Podobne artykuły

Jak zorganizować niezapomniane urodziny dla brata? Zobacz, jakie prezenty warto wybrać

@admin

Wszystko, co musisz widzieć o nowych przepisach dotyczących kas fiskalnych

@admin

Wyjątkowa kobieca biżuteria na każdą okazję – poznaj markę Pandora

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «