fbpx
INFORMACJE

Archiwum X rozwikłało sprawę zabójstwa sprzed 18 lat [VIDEO]

Było ich trzech. Zabili 50 letniego mężczyznę. Następnie próbowali spalić i ukryć jego ciało. Zbrodnia miała miejsce na terenie Zabrza w 2005 r. Sprawę zabójstwa udało się rozwikłać dopiero teraz.

Było ich trzech. Zabili 50 letniego mężczyznę. Następnie próbowali spalić i ukryć jego ciało. Zbrodnia miała miejsce na terenie Zabrza w 2005 r. Sprawę zabójstwa udało się rozwikłać dopiero teraz.

W listopadzie 2005 roku w lesie w Zabrzu znaleziono nadpalone ciało mężczyzny. Sekcja wykazała, że mężczyzna został uduszony, a do jego podpalenia doszło już po śmierci. „Po sprawdzeniu odcisków palców okazało się, że zamordowany to 50-letni mieszkaniec Malborka, który po opuszczeniu aresztu śledczego od roku przebywał w Zabrzu. Pracujący wówczas nad sprawą śledczy wykonali szereg czynności, by ustalić sprawcę lub sprawców zbrodni” – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Już wtedy wstępnie wytypowali osoby, które mogły być odpowiedzialne za zabójstwo. Nie mogli tego jednak udowodnić, ponieważ podejrzewani przygotowali sobie alibi i zgodnie podawali korzystny dla nich przebieg wydarzeń. Mimo wielomiesięcznych, intensywnych działań, w tym przesłuchaniu kolejnych osób, sprawa pozostawała nierozwiązana.

„W 2022 roku do umorzonego śledztwa wrócili śląscy policjanci z tzw. Archiwum X. Stróże prawa ponownie poddali szczegółowej analizie cały zgromadzony w sprawie materiał dowodowy. Po raz kolejny przesłuchali również wiele osób, które ich zdaniem mogły mieć istotne informacje, w tym również mężczyzn, którzy byli podejrzewani o popełnienie zbrodni. Wnikliwe śledztwo ostatecznie pozwoliło ustalić rzeczywisty przebieg zdarzeń z 2005 roku i wskazać trzech mężczyzn z Zabrza, obecnie w wieku 39, 60 i 65 lat, jako sprawców zabójstwa” – wynika z informacji KWP w Katowicach.

Trzej mężczyźni, którzy zamordowali w Zabrzu 50 latka trafili już do aresztu. Grozi im dożywotnie więzienie.

Podobne artykuły

Kibice wydali oświadczenie, w którym wypunktowali kandydatów na prezydenta Zabrza

redaktor

Mieszkańcy dzielnicy Zaborze-Północ przywitali Nowy Rok [ZDJĘCIA]

redaktor

Radni Mańki-Szulik podwyższyli opłaty za przedszkola

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «