fbpx
BIZNES

Jaka sztukateria do łazienki jest odpowiednia?

Sztukateria stanowi efektowną dekorację, która nadaje pomieszczeniu szczególnego wyglądu. Stale można zauważyć ją w wnętrzu sypialni lub salonu w postaci zdobiących ramek ściennych, co jednak z łazienką? Jak najbardziej można w niej zastosować sztukaterię! Jednak wybierając ją, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka czynników. O tym dowiesz się czytając ten artykuł.

Czym kierować się wybierając sztukaterię do łazienki?

Sztukateria w łazience powinna przede wszystkim być odporna na działanie wilgoci. Nawet najładniejsze zdobienia, niedopasowane do tak trudnego wnętrza najczęściej podlegają zdeformowaniu oraz odpadaniu od powierzchni, niwecząc tym samym efekt wnętrza. W tym przypadku konieczna jest zmiana listew na nowe, co wiąże się nie tylko z dużymi kosztami, a także pracą poświęconą na zniwelowanie dopasowanych dodatków, odświeżenie wystroju oraz montaż nowej sztukaterii. Dlatego też do łazienki nie nadają się listwy wykonane z drewna o właściwościach higroskopijnych czy dekoracje z niskojakościowego karton-gipsu.
Ogromną odpornością na parę, wodę oraz temperaturę wyróżniają się materiały wykonane z aluminium lub tworzyw sztucznych, jak polimer, styropian lub PCV. Pierwsza opcja popularna jest z wysokiej trwałości, natomiast może okazać się skomplikowana w aranżacji, gdy chcemy zachować łazienkę w zaplanowanej aranżacji. Listwy Mardom Decor to produkty utworzone z wodoodpornego polimeru, które odnajdą się w miejscach o wyższej wilgotności — łazience, pralni, a nawet kuchni. Dedykowane badania potwierdzają trwałość sztukaterii na wodę nawet całkowicie ją zanurzając, a zróżnicowane formy oraz wzory umożliwiają dostosowanie listew do dowolnej stylistyki wnętrza.

Najlepszy wybór do Twojego wnętrza

Zważając na walory estetyczne sztukateria stworzona z tworzyw sztucznych to najczęstszy wybór w projektowaniu łazienki. Najlepszą popularnością lubują się listwy styropianowe oraz te wykonane z polimeru. Obydwa materiały cechują się wyjątkową lekkością. Dzięki temu są łatwe w montażu i nie wymuszają przy tej czynności pomocy specjalisty. Są również odporne na wilgoć i sprawdzą się do nowoczesnej łazienki. Którą opcję więc wybrać do swojego mieszkania?
W nowoczesnym wnętrzu elementy sztukaterii powinny nie tylko pięknie się prezentować, ale i być wysokiej jakości. Największą, zauważalną różnicą pomiędzy wskazanymi materiałami jest wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Decydując o wyborze sztukaterii styropianowej, należy pamiętać, że będzie ona podatna na nacisk — niechciane uderzenia podczas sprzątania mopem lub odkurzaczem pozostawią jawne wgniecenia. Nie należy stosować tego tworzywa w postaci listew ściennych jak i przypodłogowych a w dodatku kiedy użytkują je dzieci. Materiał polimerowy charakteryzuje się większą wytrwałością na nacisk. Sztukateria Mardom Decor wykonana jest z opatentowanego tworzywa PolyForce, która jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, a nowoczesna technologia ScratchShield® polegająca na zagęszczeniu materiału związkami polimerowymi utwardza go, powodując wytrzymałym nawet na zarysowania ostrym narzędziem.

Sztukateria sufitowa i listwy przypodłogowe „powiększą” Twoją łazienkę

Już wiemy, że listwy dekoracyjne wysokiej jakości nadadzą się w każdym wnętrzu. Co powinniśmy jeszcze wiedzieć gdy pragniemy urządzić sztukaterią łazienkę? Definitywnie o wymiarze listew, które należy dobrać do wymiarów planowanego wnętrza. Małe łazienki wymagają szczególnej uwagi podczas doboru wymarzonej sztukaterii. Za długie listwy zarówno przysufitowe jak i podłogowe naruszą proporcje w wnętrzu, jeszcze bardziej je zmniejszając. Do małego metrażu polecamy listwy do wymiaru 6-7 cm. Dobierając taki rozmiar sztukaterii wypełnimy aranżację, a nie ją obciążymy.
Co jednak jeśli wybraliśmy trochę wyższe listwy, lecz nie skłaniamy się zaburzać wystroju pomieszczenia? W takim wypadku powinniśmy optycznie poszerzyć pokój, malując listwy kolorem ściany. Taki sam kolor farby spowoduje, że wymarzona łazienka doda kilku cm na wysokości. Sztukateria Mardom Decor pokryta jest dodatkowym primerem, który ułatwia pokrycie sztukaterii kolejnymi warstwami farby. Daje możliwość także łatwego przemalowania, w momencie zmiany odcień na ścianach. Zastosowana farba powinna być na bazie wody, pozbawiona rozpuszczalników w składzie.

Sztukateria ścienna

Za pomocą sztukaterii można ozdobić całe wnętrze. Zamieszczając zdobiące pilastry na ścianę, dokładnie żłobione rozety czy półkolumny z łatwością wydobędziemy romantyczną aranżację wnętrza nawiązującą do stylu glamour. Czarna listwa przypodłogowa pasować będzie w charakternej, mocnej łazience o loftowym wystroju, a ornamentacyjne wykończenia listew dodadzą łazience wyrafinowania.
Sztukateria Mardom Decor jest szybka i łatwa w montażu — wystarczy zamocować ją na odpowiedni klej, dopasowany do naszych umiejętności oraz potrzeb (Mardom Fix Pro lub Mardom Max), aby uzyskać ciekawy efekt wizualny.
Sztukateria nie spełnia wymagań tylko wystroju łazienki — to idealny element dekoracyjny do mebli, a nawet lustra. Za pomocą sztukaterii w prosty i szybki sposób możemy zmienić wygląd najprostszej łazience — należy zastosować szybkoschnący klej o dużej sile wiązania (Mardom Max). Dzięki temu uzyskamy piękny wygląd łazienki i stabilne mocowanie sztukaterii na wiele lat

https://mardomdecor.com/

Podobne artykuły

Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodu z wypożyczalni

@admin

Co to jest pozycjonowanie stron i sklepów internetowych?

@admin

Oferta bukmachera forBET

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «