fbpx
INFORMACJE

Będzie się działo! Marsz Równości i dwie inne masowe imprezy w Zabrzu!

Najbliższa sobota w Zabrzu będzie pełna emocji nie tylko za sprawą zaplanowanego Marszu Równości. W tym samym dniu odbędzie się też piłkarski turniej „Torcida Cup” oraz mecz podwyższonego ryzyka z Polonią Bytom. Zabrzańscy policjanci już teraz zwierają szeregi. Będą mieć też wsparcie kolegów z komendy wojewódzkiej.

Marsz Równości organizowany przez Polską Lewicę Patriotyczną ma o godz. 12.00 przejść z Placu Wolności przez ul. Wyzwolenia i Plac Dworcowy na ul. Wolności. Nie wiadomo ile osób weźmie w nim udział, ale już wiadomo, że wydarzenie wzbudza wśród części mieszkańców negatywne emocje.

Marszowi sprzeciwia się między innymi stowarzyszenie Wolność i Niezawisłość, które nagrało i udostępniło w mediach społecznościowych film.

Jesteśmy tolerancyjni, ale tolerancja ma swoje granice! Sprawa orientacji seksualnej jest prywatną sprawą każdego człowieka. Jesteśmy przeciwni ideologii gender w naszym mieście – powiedzieli w udostępnionym filmie przeciwnicy marszu.

Oprócz Marszu Równości, tego samego dnia odbywać będzie się piłkarski turniej „Torcida Cup”. Z kolei o godz. 17.00 na stadionie Sparty w Mikulczycach rozegrane zostanie spotkanie z Polonią Bytom. Jak zapowiedział organizator będzie to mecz podwyższonego ryzyka, bez udziału kibiców gości. Spotkanie będzie mogło zobaczyć maksymalnie 300 osób.

Policjanci z Zabrza już teraz przygotowują się do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta.

Siły i środki są na tę okoliczność są zabezpieczone. Zdajemy sobie sprawę, że podobne wydarzenia odbywały się w Polsce. Dlatego cały czas tę sytuację monitorujemy. Mamy też w wsparcie z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na razie nie są zgłaszane żadne kontrmanifestacje. Trzymamy rękę na pulsie. Zostanie zrobione wszystko, żeby nie doszło w Zabrzu do jakichkolwiek nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji – powiedział sierż. szt. Sebastian Bijok – rzecznik zabrzańskiej policji.

Grafika źródło: https://www.facebook.com/events/741776369588330/

Podobne artykuły

Prokuratorskie śledztwo w sprawie odoru odpadów nabiera rozpędu

redaktor

Przełom w akcji poszukiwania górników z kopalni Bielszowice

redaktor

Paweł Kobyliński pisze – Coś tu śmierdzi…

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «