fbpx
INFORMACJE

Bezdomny przebywający w pustostanie uratowany przez policjantów

Kolejna noc spędzona w pustostanie przez 49 letniego bezdomnego mogła zakończyć się dla niego śmiertelnym wychłodzeniem. Na szczęści

Kolejna noc spędzona w pustostanie przez 49 letniego bezdomnego mogła zakończyć się dla niego śmiertelnym wychłodzeniem. Na szczęście w porę pojawili się zabrzańscy policjanci, którzy patrolują regularnie miejsca, gdzie bezdomni próbują się uchronić przed mrozem.

W miniony czwartek wieczorem dzielnicowi podczas kontroli jednego z pustostanów zauważyli śpiącego tam mężczyznę.

– 49-latek na początku nie reagował na wołanie policjantów. Okazało się, że był tak zmarznięty, że ciężko mu było mówić. Do tego był nietrzeźwy i miał problemy z poruszaniem się. Gdyby mężczyzna został na noc w tym pustostanie, rano mógłby się już nie obudzić – mówi mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

49 latek został przez policjantów przewieziony w bezpieczne miejsce. To nie pierwszy taki przypadek, że policjanci uratowali życie bezdomnemu. Niespełna miesiąc temu, również w jednym z pustostanów na terenie Zabrza pomogli wymarzniętemu bezdomnemu. Cały artykuł na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Podobne artykuły

Tomasz Masoń nowym prezesem Górnika Zabrze?

redaktor

Dogodne godziny dla urzędników, nie dla mieszkańców…

redaktor

Kolejne utrudnienia w ruchu! Tym razem w centrum Zabrza!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «