fbpx
INFORMACJE

Bezdomny przebywający w pustostanie uratowany przez policjantów

Kolejna noc spędzona w pustostanie przez 49 letniego bezdomnego mogła zakończyć się dla niego śmiertelnym wychłodzeniem. Na szczęści

Kolejna noc spędzona w pustostanie przez 49 letniego bezdomnego mogła zakończyć się dla niego śmiertelnym wychłodzeniem. Na szczęście w porę pojawili się zabrzańscy policjanci, którzy patrolują regularnie miejsca, gdzie bezdomni próbują się uchronić przed mrozem.

W miniony czwartek wieczorem dzielnicowi podczas kontroli jednego z pustostanów zauważyli śpiącego tam mężczyznę.

– 49-latek na początku nie reagował na wołanie policjantów. Okazało się, że był tak zmarznięty, że ciężko mu było mówić. Do tego był nietrzeźwy i miał problemy z poruszaniem się. Gdyby mężczyzna został na noc w tym pustostanie, rano mógłby się już nie obudzić – mówi mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

49 latek został przez policjantów przewieziony w bezpieczne miejsce. To nie pierwszy taki przypadek, że policjanci uratowali życie bezdomnemu. Niespełna miesiąc temu, również w jednym z pustostanów na terenie Zabrza pomogli wymarzniętemu bezdomnemu. Cały artykuł na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Podobne artykuły

Uchwała intencyjna w sprawie prywatyzacji Górnika

redaktor

Śmiertelny wypadek na DK 88. Zderzenie skutera z osobówką

redaktor

Rodzicom bez maseczek dyrekcja przedszkola nie wyda dzieci?

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «