fbpx
INFORMACJE

Zabrzańscy radni przegłosowali podwyżki swoich diet! Część z nich zarobi nawet o 100 % więcej!

Zabrze jest zadłużone po uszy i ledwie zipie finansowo, a zabrzańscy radni z otoczenia prezydent Zabrza i ich koalicjanci z Prawa i Sprawiedliwości. przegłosowali na dzisiejszej sesji Rady Miasta podwyżki swoich diet. Część z nich będzie zarabiać nawet o 100 % więcej! Diety radnych będą teraz wyższe aż o 1610 – 2075 zł!

Miasto jest zadłużone po uszy i ledwo zipie finansowo, a radni z otoczenia prezydent Zabrza oraz ich koalicjanci z Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali na dzisiejszej sesji Rady Miasta podwyżki swoich diet. Część z nich będzie zarabiać nawet o 100 % więcej! Diety radnych będą teraz wyższe aż o 1610 – 2075 zł!

W wyniku dzisiejszego głosowania diety zabrzańskich radnych będą wynosić od 3650 – 4294 zł! Podwyżki diet przegłosowała część radnych Skutecznych dla Zabrza (z otoczenia prezydent Zabrza) oraz część ich koalicjantów z PiS.

Przeciwni podwyżkom byli wszyscy trzej radni Lepszego Zabrza oraz tylko troje radnych z Koalicji Obywatelskiej. Od głosu wstrzymali się pozostali radni KO, kilku radnych z PiS-u i Skutecznych dla Zabrza. Dokładne wyniki głosowania prezentujemy na grafice.

Radni KO i tak chcieli podwyżek?

Tak naprawdę podwyżki nie zostałyby przegłosowane gdyby jeden ze wstrzymujących się od głosu radnych zagłosowałby przeciwko nim. Dlatego wątpliwości wzbudza to, że aż sześciu opozycyjnych radnych z klubu Koalicji Obywatelskiej wstrzymało się od głosu. Czyżby „ustawili się” do głosowania w taki sposób, żeby podwyżki diet jednak zostały zatwierdzone?

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć oburzeni podwyższonym uposażeniem radnych są już ci najmniej zarabiający pracownicy Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz podległych mu jednostek. Powodu do zadowolenia nie mają też mieszkańcy Zabrza, którym regularnie są podwyższane opłaty za wywóz odpadów czy wodę.

Warto też przypomnieć o tym, że rok 2020 Zabrze zamknęło z długiem 737 mln zł – to 68 proc. rocznego budżetu miasta, który wynosi 1,08 mld zł.

Foto: archiwum Zabrze24.info / Grafika: materiały prasowe.

Podobne artykuły

Cząstkowe wyniki wyborów. Więcej dla PiS, mniej dla KO, a jak w Zabrzu?

redaktor

Zabrzanie będę płacić wyższy podatek od nieruchomości

redaktor

Stowarzyszenie Kontakt szuka nowej siedziby – kto pomoże?

redaktor

2 komentarze

Andrzej 11 grudnia 2021 at 14:20

Ktoś to dobrze obliczył 🤔🤔🤔. Prawie nikt przy „korytku” nie da sobie krzywdy zrobić 🤪!

Odpowiedz
Dawid 1 lutego 2022 at 13:33

A dlaczego Wojewoda się tym zajął? Wystarczyło skargę do MSWiA napisać. Raz pomogło, to może i drugi raz pomoże

Odpowiedz

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «