fbpx
INFORMACJE

Bramkarz Górnika podejrzewany o gwałt trafił do aresztu

Dawid K. – golkiper Górnika Zabrze oraz jego kolega Marcin N. są podejrzewani o gwałt. Obydwaj mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. O sprawie poinformowała Super Express Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe. Dawid K. oraz Marcin N. najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

To pokłosie niedzielnej imprezy na ul. Mariackiej w Katowicach. Tam też bramkarz Górnika Zabrze i jego kolega poznali kilka osób. Przedłużająca się zabawa przeniosła się do jednego z mieszkań przy ul. Mariackiej, gdzie miało dojść do zgwałcenia kobiety.

Zabrzański klub wydał już w tej sprawie oświadczenie:

„Górnik Zabrze jest głęboko poruszony pojawiającymi się informacjami, które dotyczą zawodnika naszego klubu. Deklarując, że Górnik Zabrze zawsze będzie potępiał wszelkie łamanie prawa, jednocześnie prosimy wszystkich o powstrzymanie się od komentowania sprawy oraz wydawania jakichkolwiek osądów do czasu zakończenia prowadzonych przez prokuraturę i policję działań. Sprawa nie ma związku z obowiązkami zawodowymi piłkarza, stąd klub nie ma dostatecznej wiedzy, a tym samym podstaw, by komentować doniesienia medialne. Wierzymy natomiast, że wszystkie aspekty tej sprawy zostaną zbadane, a wszelkie niejasności wyjaśnione. Jednocześnie informujemy, że klub wystąpi do stosownych organów ścigania z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących prowadzonego postępowania.”

Podobne artykuły

Otwarcie kebaba Poldiego już niebawem?

redaktor

Wybrano przewodniczących komisji Rady Miasta Zabrze

redaktor

Czy powinna się odbyć debata Mańki-Szulik i Rupniewskiej przed drugą turą wyborów w Zabrzu? [SONDA WIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «