fbpx
INFORMACJE

Brutalnie zaatakował i usiłował zgwałcić 42 letnią kobietę

Wywrócił jadącą rowerem kobietę, zaatakował ją nożem i próbował zgwałcić. Do tragedii nie doszło tylko dlatego, że 42 letnia zabrzanka broniła się przed 29 letnim oprawcą. Zdarzenie miało miejsce na ul. Składowej w Zabrzu. Napastnik trafił już na 3 miesiące do aresztu. Odpowie za usiłowanie gwałtu. Grozi mu za to do 12 lat więzienia.

42 letnia kobieta mimo fizycznej przewagi 29 latka nie zamierzała się poddać. Na jej krzyk zareagowali przejeżdżający kierowcy. Zwyrodnialec przestraszył się i uciekł.

Zabrzańscy policjanci przesłuchali świadków, ustalili przebieg zdarzeń oraz rysopis sprawcy. Na tej podstawie wywnioskowali, że na kobietę napadł 29 letni mieszkaniec Zabrza, który odsiedział już wyrok za gwałt. Pokrzywdzona rozpoznała jego wizerunek.

Oprawca został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Nie przyznawał się do winy, tłumacząc, że chciał tylko 42 letnią zabrzankę zapytać o to która jest godzina. W jego zeznania nie uwierzył sąd, który zadecydował o tymczasowym areszcie. Teraz mężczyzna może spędzić od 2 do 12 lat za kratkami.

Podobne artykuły

Domowe pierogi, gołąbki i barszcz ukraiński do odbioru w centrum Zabrza

redaktor

Oszuści oferują w sieci „leki” na koronawirusa

redaktor

Serce przeciw nienawiści na Placu Wolności

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «