fbpx
INFORMACJE

Budżet Zabrza po myśli władzy – niekoniecznie mieszkańców

Więcej pieniędzy na remonty budynków komunalnych oraz na ławki i kosze na śmieci. Dofinansowanie remontu dachu w podstawówce nr 33 i dokończenie części lekkoatletycznej stadionu Walki Zabrze oraz budowa garażu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kończycach. To tylko część z 12 zmian, które w przyszłorocznym budżecie zaproponowała Agnieszka Rupniewska podczas III sesji Rady Miasta w imieniu radnych klubu Koalicja Obywatelska-Nowe Zabrze.

Te propozycje nie zostały przegłosowane pozytywnie przez rządzących miastem radnych z obozu prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik oraz rajców PiS-u i jednego z KUKIZ 15. Opozycyjni radni zaproponowali między innymi zmniejszenie w przyszłorocznym budżecie wydatków na promocję, wypłaty ryczałtów samochodowych dla urzędników, a także uszczuplenie wydatków na kontakty społeczne i dotację dla Muzeum Górnictwa Węglowego przeznaczonej na festiwal Pendereckiego. Część z tych pieniędzy miałaby zostać wykorzystana między innymi na dobudowanie bieżni na stadionie Walki Zabrze, remont dachu w podstawówce nr 33, a także remont nawierzchni boiska i doświetlenie skate parku na Oś. Kopernika. Środki przeniesione miały być też na powstanie nowych koszy na śmieci i ławek, jak również na remont kamienic w zasobach komunalnych.

Edytuj

Opozycyjni radni wniosek o zmiany w projekcie przyszłorocznego budżetu oparli o informacje, które otrzymywali od mieszkańców Zabrza. Prezydent Mańka-Szulik stwierdziła jednak podczas wczorajszej sesji, że „budżet jest zjawiskiem żywym” i można o jego ewentualnych zmianach dyskutować na bieżąco podczas przyszłorocznych posiedzeń Komisji Budżetowej. Jakiekolwiek poprawki budżetowe zostały wczoraj zablokowane przez radnych Skutecznych dla Zabrza, PiS oraz KUKIZ 15.

Cieszę się,że prezydent Zabrza zadeklarowała podczas sesji, że nie wszystkie środki w budżecie zostały przypisane do konkretnych zadań i jest możliwość pracy na komisjach branżowych nad naszymi propozycjami zmian do budżetu. Mam też nadzieję, że za rok o tej porze będę mogła powiedzieć,że nasze propozycje zostały zrealizowane z tych nieprzypisanych środków – powiedziała Agnieszka Rupniewska, przewodnicząca klubu Koalicja Obywatelska-Nowe Zabrze.

Podobne artykuły

Co z tego, że auto wystaje? MZD poucza jak parkować na niewymiarowych miejscach

redaktor

Po pijanemu i bez prawa jazdy uciekał bmw przed policjantami

redaktor

Kradli prąd na Buchenwaldczyków, Jagiełły i Górnośląskiej

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «