fbpx
BIZNES

Co zrobić aby wypozycjonować stronę – działania marketingowe

Od lat pozycjonowanie stron to absolutna podstawa, jeśli chodzi o promocję firmy w internecie. Obecnie już zdecydowana większość mniejszych i większych firm decyduje się na pozycjonowanie w jakimś zakresie. Dzisiaj SEO to obszerna dziedzina, a pozycjonowanie składa się z wielu różnych działań. Wśród nich są też czynności, które można uznać za klasyczne działania marketingowe. O co chodzi? Na czym polegają te działania? Już wyjaśniamy!

Pozycjonowanie stron, czyli niezbędny content marketing

Rozpoczynając pozycjonowanie strony, agencja SEO zawsze określa plan działania. Zawiera on w sobie listę czynności do wykonania na stronie danej firmy, jak i poza nią. W przypadku działań poza stroną, czyli off-site, mowa przede wszystkim o tworzeniu content marketingu niezbędnego do link-buildingu. W dalszej części tekstu bardziej szczegółowo wyjaśniamy, czym jest link building. Natomiast czym jest sam content marketing? To przede wszystkim artykuły sponsorowane, zamieszczane w zewnętrznych portalach internetowych. Do tej grupy należą ogólnopolskie i lokalne portale informacyjne i blogi. Artykuły sponsorowane mogą przyjmować różne formy, niemniej przeważnie są to teksty informacyjne lub poradnikowe, poruszające tematy związane z działalnością danej firmy, która jest pozycjonowania. Poza tym artykuł sponsorowany zawiera link prowadzący do stron y głównej danej firmy lub też do którejś podstrony.

Dlaczego artykuły sponsorowane są potrzebne

Być może zastanawiasz się, dlaczego content marketing jest potrzebny i jakie jest konkretnie powiązanie pomiędzy marketingiem treściowym a pozycjonowaniem stron. Otóż jeśli chodzi o content marketing, po pierwsze daje on korzyść w postaci bezpośredniej promocji marki. W artykułach sponsorowanych często wspomina się daną markę, przedstawiając ją w pozytywnym świetle. Ponadto wartościowy merytorycznie artykuł dowodzi profesjonalizmu danej firmy. Jednak to nie wszystko. Jeszcze ważniejszą kwestią jest ułatwienie pozycjonowania strony za sprawą content marketingu. Właściwie to artykuły sponsorowane są niezbędnymi elementami pozycjonowania stron. Chodzi o to, że dają one szansę na umieszczenie linku do strony na stronie zewnętrznej. Oceniając strony internetowe i decydując o ich wynikach w wyszukiwaniach, algorytm Google bierze pod uwagę szereg różnorodnych czynników. Wśród nich jest też popularność strony w internecie oraz jej docenienie w sieci. Obie kwestie są ze sobą powiązane, jednak stanowią odrębne elementy.

Otóż algorytm promuje strony, do których odwołuje się wiele stron internetowych. Jednak odwołania ze stron uznawanych za bardziej renomowane, są zdecydowanie wyżej cenione. Innymi słowy, ważne jest, aby posiadać jak najwięcej publikacji zewnętrznych, jednak trzeba też zwracać uwagę na jakość stron i publikacji. Dlatego tak ważne jest, aby wstawiać linki w artykułach wysokiej jakości. Renomowane portale publikują jedynie content, który stanowi realną wartość dla użytkownika, a nie tylko dla robota Google.

Zapraszamy po więcej informacji: Pozycjonowanie stron Katowice.

Podobne artykuły

Wprowadź zdrowe nawyki żywieniowe w swoim domu — sprawdź, catering dietetyczny w Zabrzu

@admin

Folie okienne samoprzylepne – jakie modele wyróżniamy?

@admin

Jakie perfumy niszowe wybrać na prezent dla ukochanej?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «