fbpx
INFORMACJE

Jak będą kursowały autobusy i tramwaje w święta?

Zmiany w rozkładach jazdy, inne zasady i odstępstwa. Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował jak będą kursować autobusy i tramwaje w okresie Bożego Narodzenia, a także po świętach oraz w Sylwestra i Nowy Rok.

Zmiany w rozkładach jazdy, inne zasady i odstępstwa. Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował jak będą kursować autobusy i tramwaje w okresie Bożego Narodzenia, a także po świętach oraz w Sylwestra i Nowy Rok.

– Mamy świadomość, że to temat interesujący wielu pasażerów, bo co roku podróżni dzwonią do nas i pytają, jakie rozkłady jazdy będą obowiązywać w tym wyjątkowym, zbliżającym się okresie – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Podobnie jak w poprzednich latach przygotowaliśmy zatem specjalny komunikat. Szczegółowo opisujemy w nim funkcjonowanie komunikacji miejskiej w ciągu najbliższych 2 tygodni – dodaje.

23, jak również od 27 do 30 grudnia oraz od 2 do 5 stycznia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni robocze (nieszkolne i niewakacyjne). Z kolei w Wigilię (24 grudnia) ważne będą rozkłady specjalne oznaczone jako Wigilia – to rozkłady przypominające sobotnie, lecz zakładające ograniczenie kursowania linii tramwajowych od godz. 16:00 oraz zakończenie kursowania linii autobusowych ok. godz. 16:00 – 18:00.

Z kolei w Święta Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia), a także w Nowy Rok (1 stycznia) obowiązywać będą rozkłady jazdy na niedziele i święta.

Pasażerowie powinni również zwrócić uwagę na kursy komunikacji w Sylwestra. Będą wówczas obowiązywać rozkłady specjalne oznaczone jako Sylwester – to podobnie jak w Wigilię rozkłady sobotnie, zakładające wieczorne ograniczenia kursowania linii tramwajowych i autobusowych.

ZTM jednocześnie podkreśla, że od przytoczonych wyżej zasad będą obowiązywać pewne wyjątki. Z tego powodu pasażerowie, którzy planują korzystać z komunikacji miejskiej w okresie świąteczno-noworocznym, powinni zapoznać się ze szczegółowymi informacjami podanymi na stronie internetowej. Są one dostępne w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Oprócz zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów inaczej niż zwykle działać będą Punkty Obsługi Pasażera. Te w Wigilię będą nieczynne, a 30 i 31 grudnia będą obsługiwać podróżnych kolejno od 7:00 do 18:00 oraz od 9:00 do 13:00.

Foto: materiały prasowe

Podobne artykuły

Zmarł Paweł Adamowicz. Minuta ciszy w zabrzańskim Ratuszu

redaktor

Zabrze dla Ukrainy. Zbiórka pieniędzy na ambulans i wóz strażacki

redaktor

Progi zwalniające na ulicy Korczoka – rzucamy wyzwanie zabrzańskim radnym!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «