fbpx
INFORMACJE

COVID-19. Porodówka w Zabrzu nie przyjmuje pacjentek

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego zawiesiła czasowo przyjmowanie pacjentek. Powód? U jednej z kobiet przebywającej w Szpitalu Miejskim w Zabrzu stwierdzono zakażenie COVID-19.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego zawiesiło czasowo przyjmowanie pacjentek. Powód? U jednej z kobiet przebywającej w Szpitalu Miejskim w Zabrzu stwierdzono zakażenie COVID-19.

Pacjentka przebywała w zabrzańskim szpitalu w dniach od 24-27 marca. Podczas hospitalizacji nie wykazywała objawów oraz nie zgłaszała żadnych dolegliwości mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem.

Wczoraj zabrzański szpital został poinformowany o tym, że pacjentka jest zakażona SARS- CoV-2. Podjęte zostały działania mające na celu zapobieżenie możliwości rozprzestrzeniania się infekcji zarówno u przebywających na oddziale pacjentek jak i personelu medycznego, który uczestniczył w procesie leczenia kobiety.

W najbliższych dniach Oddział Położniczo– Ginekologiczny będzie dezynfekowany. Planowane jest też przeprowadzenie badań genetycznych u personelu uczestniczącym w procesie leczenia pacjentek. Oprócz tego, podjęto decyzję o czasowym odsunięciu personelu medycznego biorącego udział w procesie terapeutycznym do czasu uzyskania wyników testów genetycznych.

W sumie 7 osób mieszkających w Zabrzu jest zakażonych koronawirusem. Ostatni pozytywny wynik został potwierdzony wczoraj. Wszyscy ci pacjenci, jak wynika z informacji przekazanych na oficjalnej stronie Miasta Zabrze są w dobrym stanie i oprócz kaszlu nie mają niepokojących objawów.

Pozostali chorzy z terenu Zabrza również czują się dobrze. W trzech przypadkach osoby po pierwszych testach negatywnych trafiły do izolatorium w Goczałkowicach, gdzie oczekują na drugi test.

 

Podobne artykuły

Remont ambulansu dla zabrzańskiego PCK do walki z COVID-19

redaktor

Zatrzymano 22 latka, który włamywał się do sklepów w centrum Zabrza

redaktor

Złodziej perfum z Bytomia złapany na placu Teatralnym

redaktor

1 comment

Władysław 31 lipca 2020 at 09:06

No jaka słuszna decyzja będą się rodzić same korona virusy,pod drzwiami a korona Świrus zasiadają w ciepłych fotelach bez wysiłku trzepią państwową kasę za bez robicie.

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «