fbpx
BIZNES

Ratunek dla biznesu w czasach koronawirusa

Koronawirus i słaba sytuacja wśród firm nie ułatwiają przedsiębiorcom przetrwania trudnego okresu, który towarzyszy im od kilku tygodni. Przedsiębiorcy zastanawiają się jaki jest ratunek dla ich biznesu.

Wiele lokali zostaje zamkniętych dla odwiedzających ich stacjonarnie – fryzjerzy, kosmetyczki, sklepy z odzieżą, fizjoterapeuci i salony usługowe. Wizyty domowe także są niedostępne dla klientów.

Dla tych biznesów i wielu innych przychodzi z pomocą rynek dostępny nie stacjonarnie, a online. Sklepy z kosmetykami i odzieżą dostępne w internecie przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdy klient nie musi stać w kolejce i obawiać się zarażenia, a zamiast tego może wygodnie odebrać paczkę w domu lub z paczkomatu (nawet nie dotykając go! Z pomocą przychodzą aplikacje dostępne na smartfony).

Wiele firm nie posiada dobrej strony internetowej (lub nie posiada żadnej), profilu na portalach social media takich jak Facebook lub Instagram czy też na mapach Google (na których czasem firma jest, ale nie ma z nią kontaktu prócz adresu stacjonarnego). Utrudnia to znacznie znalezienie danego biznesu bezpośrednio z domu, skontaktowanie się i skorzystanie z usług lub zakup produktów.

W takim okresie warto skorzystać jest ze sprawdzonych firm specjalizujących się w realizacjach takich zadań dla firm i osób prywatnych. Przykładem może być firma Winfinity.

Przeniesienie wizytówki lub samego biznesu do Internetu i także reklamowanie go online może pozytywnie zaskoczyć i uratować przedsiębiorców z trudnej sytuacji z dostępem stacjonarnym dla klienta.

Na co warto zwrócić uwagę i o co zadbać?

  • Profesjonalna strona internetowa zawierająca czytelne informacje o usługach i produktach firmy, z dobrym i wygodnym kontaktem (przynajmniej telefonicznym i mailowym)
  • Przejrzysty, profesjonalny i żywy profil firmy w social mediach (Facebook i/lub Instagram)
  • Logo i identyfikacja wizualna firmy (którą kojarzą klienci lub będą rozpoznawać jako profesjonalny biznes) dostępna w dobrej jakości na stronie internetowej, social media i innych źródłach, z których klienci będą mogli znaleźć firmę.
  • Dobrej jakości, przejrzyste zdjęcia, które widzą klienci. Pozwoli to dokładnie pokazać klientom produkty i usługi bez wychodzenia z domu.

Powyższe zabiegi potrafią w dużym stopniu zaspokoić potrzeby klientów, które byłyby dostępne podczas wizyty klienta w firmie. Dodatkowym atutem może być dotarcie do nowych klientów, poszukujących produktów i usług z domu w Internecie.

Podobne artykuły

Verticale czy klasyczne rolety – co sprawdzi się w salonie?

@admin

Najlepsze w Europie domy ekologiczne z prefabrykatów produkowane są w Zabrzu

redaktor

Na jakie meble postawić w ciasnych łazienkach?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «