fbpx
BIZNES

Czy fizjoterapia w Warszawie pomaga w chorobach cywilizacyjnych?

Radio, telewizja, czy prasa zasypują nas informacjami o chorobach cywilizacyjnych XXI. Ale co w gruncie rzeczy ma na to wpływ, czy można tego uniknąć, a co najważniejsze jak to leczyć?

Przyjmuje się, że choroby cywilizacyjne wpływają bezpośrednio na jakość oraz długość życia, a w czynniki, które to wywołują można podzielić na te pośrednie i bezpośrednie. Czynnikami bezpośrednimi są te, których my sami bezpośrednio nie wywołujemy, ale zderzamy się z nimi na codzień, między innymi jest to dynamiczna rozbudowa miast, zaawansowany przemysł, różnego rodzaju skażenia środowiska naturalnego, hałas wielkich miast, czy zmiany klimatyczne i ekologiczne.

Bezpośrednimi czynnikami są natomiast te czynniki, do których my sami dokładamy cegiełkę i które mają przełożenie na nasze zdrowie i jego prawidłowe funkcjonowanie.

Do najpopularniejszych czynników bezpośrednich zalicza się nieodpowiednią dietę, czyli taką której nie ma, lub jest nieodpowiednio zbilansowana. Żyjąc w ciągłym pędzie, jedząc przed komputerem, czy w aucie często sięgamy po gotowe, przetworzone surowce, bądź kaloryczne przekąski, których nie jesteśmy w stanie się pozbyć, ponieważ nie ma następnego czynnika jakim jest – aktywność fizyczna. Wiele godzin w pracy, potem zakupy, obowiązki, gdzie w tym wszystkim znaleźć czas dla siebie? Aktywność  fizyczna to przede wszystkim wzmocnienie organizmu, który jako pierwszy jest zagrożony podczas wielogodzinnej pozycji siedzącej. Nie ma to jak stres zwalczyć… dymkiem! Używki to kolejny czynnik, który negatywnie wpływa na organizm i zżera od środka.

Wymieniliśmy podstawowe czynniki, ale co w takim razie one wywołują i co najważniejsze, czy można temu zapobiec?

Do najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych zaliczane są nadwaga, miażdżyca, cukrzyca, choroby pokarmowe, psychiczne i alergie. Co można zrobić by temu zapobiec?

Fizjoterapia w Warszawie

Oczywiście łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego jeżeli obawiacie się tych chorób, dobrze jest pomyśleć o zabraniu zdrowych przekąsek do pracy i codziennie poświęcić na aktywność przynajmniej 15-20 min. Jeżeli jednak wielogodzinne siedzenie przed komputerem odezwało się w postaci nieprzyjemnych bólów w odcinku krzyżowym, to zostaje fizjoterapia w Warszawie. Fizjoterapia w Warszawie to przede wszystkim takie leczenie, które w szybkim czasie koi ból i pomaga wrócić do pełnej sprawności, więc jeżeli na co dzień obciążacie kręgosłup i dostrzegacie pierwsze sygnały, to dobrze jest się zastanowić nad fizjoterapią.

Podobne artykuły

Podpisano umowę na remont torów tramwajowych w centrum Zabrza

redaktor

Co zrobić, gdy klient nie płaci za fakturę?

redaktor

Kolejne restauracje znikają z mapy Zabrza

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «