fbpx
INFORMACJE

Rower miejski w Zabrzu – lepiej późno niż wcale…

Był długi weekend majowy, było też wiele ciepłych kwietniowych dni. W Zabrzu jednak rower miejski urzędnicy postanowili uruchomić wówczas, gdy prawie wszyscy wrócili do pracy. W sumie 8 stacji i 65 rowerów – wszystkie dostępne dla zabrzan, ale od 6 maja! – ogłoszono na stronie Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

W pozostałych śląskich miastach, jak sprawdziliśmy, sezon rowerowy otwarto o wiele wcześnie niż w Zabrzu. W Katowicach City by bike ruszył już 1 kwietnia. W Gliwicach urzędnicy otworzyli sezon już 1 marca! Mieszkańcy tego miasta mogą korzystać ze 150 rowerów i 15 stacji wypożyczeń.

Chorzowski Rower Miejski KAJTEROZ zwiększył liczbę rowerów do 460! W tej chwili można je wypożyczać w 46 stacjach. Sezon rozpoczął się w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku mieszkańcy Chorzowa mogli korzystać ze 150 rowerów i 15 stacji wypożyczeń.

8 stacji i 65 rowerów w Zabrzu to naprawdę skromny dorobek, patrząc na to, jak rozwijają się systemy roweru miejskiego u sąsiadów. Oczywiście każde miasto ma tyle, na ile je stać. Trudno jednak zrozumieć, dlaczego sezon w Zabrzu ruszył tak późno. Długi majowy weekend przez pierwsze dni był pogodny. W kwietniu też nie można było narzekać na brak korzystnej aury. Ale w końcu lepiej późno niż wcale…

Podobne artykuły

Uciekał 200 km/h przed policją – rozbił się na barierkach [VIDEO]

redaktor

Co Żbikowski ma do ukrycia? Utajniony proces kandydata z właścicielem dziennika Sport!

redaktor

Szpital w Biskupicach wstrzymuje przyjęcia pacjentów

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «