fbpx
INFORMACJE

Dlaczego latarnie w mieście świecą w ciągu dnia?

Nie ważne czy rano, czy też wczesnym popołudniem, ale i tak świecą. Na Alei Krofantego, na ul. Piłsudskiego, a także na osiedlu Młodego Górnika, Guido oraz w Grzybowicach latarnie uliczne działają, chociaż jest jasno.

Nieważne czy rano, czy też wczesnym popołudniem, ale i tak świecą. Na Alei Korfantego, na ul. Piłsudskiego, a także na osiedlu Młodego Górnika, Guido oraz w Grzybowicach latarnie uliczne są włączone, mimo że jest jasno.

O tym, że latarnie świecą w ciągu dnia informowali nas w minioną środę i czwartek mieszkańcy naszego miasta.

O 6.00 rano ciemno i latarnie na Roosevelta wyłączone ale o 15 świecą. Gdzie sens i logika? Ale widać, że przy tym jak zadłużone jest to miasto, to zużywanie prądu w ciągu dnia to żaden problem. Na bogato! Latarnie po prostu świecą jak jest jasno. Kto za to odpowiada? – zapytał Michał Wojsa, mieszkaniec Zabrza, który skontaktował się z naszą redakcją.

Za uliczne oświetlenie na terenie Zabrza odpowiada Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Zapytaliśmy dlaczego latarnie działają w ciągu dnia.

– Przypadki działającego oświetlenia na ul. Piłsudskiego, w dzielnicy Grzybowice i Guido oraz Os. Młodego Górnika w dzień, spowodowane były prowadzonymi pracami eksploatacyjnymi (np. wymiana źródeł światła) – tłumaczą się w Wydziale Infrastruktury Komunalnej UM w Zabrzu.

Jak to działa?

Zabrzańscy urzędnicy zapewniają, że oświetlenie uliczne na terenie miasta jest włączane i wyłączane przez cyfrowe programatory astronomiczne. A godziny włączania i wyłączania są ustalone na podstawie wschodów i zachodów słońca. Jak zwykle jednak jest jakieś „ale”.

– Jak każde urządzenie, sterowniki mogą ulec awarii lub konieczności wprowadzenia korekty czasu bieżącego. W przypadku Al. Korfantego 16.11.2023 r. sprawdzono nastawy sterowników, w jednym przypadku wystąpiła konieczność skorygowania nastawień zegara – poinformowali nas w Wydziale Infrastruktury Komunalnej UM w Zabrzu.

Nieprawidłowości w działaniu oświetlenia ulicznego zabrzanie mogą zgłaszać, podając możliwie dokładną lokalizację, przez całą dobę pod bezpłatnymi numerami:

991 – Pogotowie energetyczne,

986 – Straż Miejska,

oraz w godzinach od 7:30 do 15:30 pod nr tel. 32 37 33 332, płatne zgodnie z cennikiem operatora.

Podobne artykuły

Dwudniowa giełda płyt winylowych i CD w zabrzańskim centrum handlowym

redaktor

Uroczystości upamiętniające wybuch III Powstania Śląskiego

redaktor

Pełna mobilizacja – zmasowana pomoc dla poszkodowanych w pożarze

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «