fbpx
INFORMACJE

Do końca tygodnia kilkadziesiąt tysięcy osób otrzyma „czternastki” z zabrzańskiego ZUS

Pierwsze wypłacono już pod koniec października. W tym tygodniu kolejne, czternaste emerytury trafią do tych, którzy otrzymują emerytury i renty 5 i 6 dnia miesiąca. Śląskie oddziały ZUS wypłaciły już „czternastki” ponad 258 tys. osób. Z terenu działalności Oddziału ZUS w Zabrzu do końca tygodnia czternastkę otrzyma razem 45 878 osób.

Pierwsze wypłacono już pod koniec października. W tym tygodniu kolejne „czternastki” trafią do tych, którzy otrzymują emerytury oraz renty 5 i 6 dnia miesiąca.  Śląskie oddziały ZUS wypłaciły już czternaste emerytury ponad 258 tys. osób. Z terenu działalności Oddziału ZUS w Zabrzu do końca tygodnia czternastkę otrzyma razem 45 878 osób.

Czternasta emerytura przysługuje osobom, które na dzień 31 października 2021 r. mają prawo do jednego ze świadczeń długoterminowych wymienionych w ustawie, m.in. emerytury, renty, renty socjalnej, świadczenia przedemerytalnego.

– Osobom, które mają prawo do dwóch świadczeń z ZUS będzie przysługiwała jedna dodatkowa czternasta emerytura. Ta sama zasada obowiązuje, jeśli ktoś pobiera regularnie świadczenia emerytalno-rentowe z dwóch instytucji, na przykład z ZUS i KRUS. W tej sytuacji „czternastkę” wypłaci ZUS – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Podobne artykuły

Przyniósł strażnikom miejskim „niewybuch” – ewakuacja i zamknięcie dwóch ulic

redaktor

Zaborze. Groził, że zabije, zniszczył też okno i drzwi

redaktor

Nie będzie wody w dzielnicach Guido i Centrum Południe

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «