fbpx
INFORMACJE SPORT

Drugie podejście do budowy czwartej trybuny znowu na spalonym?

To już drugie podejście drugie podejście do wykonania pierwszego zadania przy budowie czwartej trybuny, czyli przeniesienia stanowisk telewizyjnych.

To już drugie podejście do pierwszego etapu budowy czwartej trybuny stadionu Górnika Zabrze, polegającego na  przeniesieniu stanowisk telewizyjnych. Kwoty zaproponowane przez oferentów znów są wyższe niż ta zaplanowana przez Spółkę Stadion. Mało tego, zabrzańska spółka po pierwszym przetargu kwotę jeszcze podwyższyła!

Przypomnijmy, do pierwszego przetargu na przeniesienie stanowisk telewizyjnych ze starej trybuny na trybunę przeciwległą zgłosiła się tylko jedna firma – Mostostal Zabrze. Kwota, jaką we wrześniu przedstawił oferent, dwa razy przewyższała założenia prezesa Dębickiego, który oszacował zadanie na 0,5 mln zł. Ponad milion zł to dla Spółki było za drogo, więc 7 października unieważniono postępowanie przetargowe. W międzyczasie prezes Tadeusz Dębicki przeszedł na emeryturę.

13 października rozpisano kolejny przetarg, jednak tutaj Spółka podwyższyła planowaną kwotę do 765 tys. zł. Otwarcie ofert nastąpiło dziś, 27 października. Tym razem zgłosiło się dwóch oferentów. Mostostal Zabrze ponownie wycenił swoją usługę na ponad 1 mln zł, natomiast S-MET z Katowic zaproponował cenę 850 tys. zł, co również jest kwotą wyższą od zaplanowanej przez Spółkę Stadion. I to mimo jej podwyższenia!

Na dokończenie stadionu Spółka otrzymała decyzją Rady Miasta 143 mln zł. Pieniądze te stanowią zabezpieczenie kredytów bankowych, które gwarantować ma Bank Pekao S.A. Czwarta trybuna, wg szacunków byłego już prezesa Dębickiego, ma kosztować 100 mln zł, a do użytku ma zostać oddana na początku roku 2025.

Źródło: nz24.pl

 

Podobne artykuły

Zabrzański samorząd po raz kolejny wysłał transport z darami dla Ukrainy

redaktor

Ulicami Zabrza przeszedł Orszak Trzech Króli

redaktor

„Idą święta” – Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «