fbpx
KULTURA

Dziennik Anny Frank w Teatrze Nowym – wyjątkowo wieczorem

Spektakl Teatr Nowy w Zabrzu

Już w najbliższy piątek (25 października) o godz. 19.00 Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na spektakl „Dziennik Anny Frank”. Zainteresowanych spędzeniem tego piątkowego wieczoru w teatrze zachęcamy do zapytania przy rezerwacji o dostępne promocje. My również mamy niespodziankę dla naszych czytelników. Ale na początek kilka zdań o przedstawieniu.

Spektakl wystawiany w Zabrzu to tekst Érica-Emmanuela Schmitta, który jest adaptacją Dziennika Anny Frank. Ten francusko-belgijski pisarz przełożył na potrzeby sceny teatralnej dokument z czasów, kiedy to nastoletnia niemiecka Żydówka wraz z rodziną i przyjaciółmi ukrywała się w oficynie domu, gdzie jej ojciec prowadził fabrykę.

Teatr Nowy jako pierwszy w Polsce zdecydował się wystawić to przedstawienie: „Czy można wyobrazić sobie świat osobliwszy, bardziej hermetyczny od tego, który dzieje się w głowie dorastającej dziewczyny? Po powrocie z obozu w Auschwitz, Otto Frank, jedyny ocalały spośród członków ukrywającej we wspólnym mieszkaniu żydowskiej społeczności, odkrywa sekretny dziennik nastoletniej córki.”

Dziennik spisany został w formie listów. Dotyczy okresu prawie dwóch lat. Polecamy wszystkim spektakl w najbliższy piątek o godz. 19.00. Dla naszych czytelników mamy do rozdania jedno podwójne zaproszenie na Dziennik Anny Frank. Wystarczy polubić post na FB Zabrze24.info: https://www.facebook.com/zabrze24.info/posts/1412385515582032  oraz wyrazić chęć udziału w wydarzenie na FB Teatru Nowego w Zabrzu: https://www.facebook.com/events/2374480189484587/?active_tab=about

Źródło: Teatr Nowy w Zabrzu

Podobne artykuły

Inauguracja sezonu muzycznego Filharmonii Zabrzańskiej

redaktor

Impreza sylwestrowa przed Domem Muzyki i Tańca w Zabrzu

redaktor

Relacja z królewskiego koncert T.Love w Arenie Gliwice [VIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «