fbpx
INFORMACJE

Osiedle Kopernika: 15 latek zaatakował nożem taksówkarza

15 latek zaatakował taksówkarza Zabrze

65 letniemu taksówkarzowi zadał kilka ciosów nożem w głowę. Nie wiadomo jakie były motywy 15 latka, który brutalnie zaatakował kierowcę. Wiadomo tylko, że zamówił kursu na postoju, przy ul. Gdańskiej i zapłacił z góry. Dopiero po podwiezieniu go na ul. Heweliusza (Osiedle Kopernika) nieletni zaczął zadawać mężczyźnie ciosy nożem. Dziś o losie 15 latka ma zadecydować zabrzański sąd.

Po przyjeździe w okolice skate parku przy ul. Heweliusza, 15 latek poprosił taksówkarza, żeby chwilę z nim poczekał, bo ma zostać odebrany przez swojego ojca. Jeszcze w trakcie kursu z ul. Gdańskiej na Heweliusza nieletni wspominał 65 letniemu kierowcy, że kogoś się obawia i ktoś go śledzi.

Po 20 minutach oczekiwania w okolicach skateparku ojciec pasażera się nie pojawił. Taksówkarz zaproponował, że podwiezie młodego człowieka na pobliską stację paliw. Tam będzie mógł bezpiecznie poczekać na ojca.

W tym momencie 15 latek przyłożył 65 letniemu mężczyźnie nóż do szyi. Gdy ten próbował się bronić, nieletni zadał mu kilka ciosów nożem w głowę. Taksówkarzowi udało się wytrącić nóż z rąk oprawcy, wyjść z samochodu i wezwać pomoc.

Jak wynika z relacji policjantów 15 latek po całym zajściu zachowywał się spokojnie i nie zdawał sobie sprawy z tego co przed chwilą zrobił. Z kolei 65 latek został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dziś zabrzański sąd ma zdecydować o losie nieletniego. Niewykluczone, że będzie odpowiadał przed wymiarem sprawiedliwości tak jak dorosły, a wówczas grozi mu dożywotnie więzienie.

Podobne artykuły

W Wielki Piątek Urząd Miejski będzie otwarty krócej

redaktor

Bezpłatne znakowanie rowerów w każdy czwartek

redaktor

Bramkarz Górnika podejrzewany o gwałt trafił do aresztu

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «