fbpx
BIZNES

Gdzie szukać ofert pracy? 6 popularnych stron internetowych

Szukanie pracy to czasem żmudny i bardzo frustrujący proces. Nie pomaga mu fakt, iż nie zawsze kończy się on sukcesem. W obecnych czasach natomiast mamy możliwość skorzystania z wyszukiwarek, które pozwolą nie tylko na znalezienie pracy, ale i na zmianę stanowiska. Sprawdź strony i aplikacje, które Ci w tym pomogą!

W tych miejscach znajdziesz najlepsze oferty pracy 

Takich wyszukiwarek jest obecnie mnóstwo. W formie stron internetowych lub aplikacji na telefon. W związku z tym cały proces przebiega sprawniej i wygodniej bez konieczności wychodzenia z domu.

Wyszukiwarki internetowe i aplikacje, to niezawodne źródło do rozeznania się na rynku pracy. Poniżej najpopularniejsze z nich.

1. Pracuj.pl

To chyba najbardziej znana aplikacja. Nie tylko gromadzi największą liczbę użytkowników, ale jest to platforma, która zapewnia największą przejrzystość całego procesu. Poczynając od wysłania CV, przez dostarczenie oraz odczytanie wiadomości i kończąc na zaproszeniu na rozmowę lub odrzuceniu aplikacji przez pracodawcę.

2. OLX

OLX to serwis, gdzie możemy szukać pracy w całym kraju lub poza  jego granicami. Niestety niekiedy możemy spotkać się z brakiem odpowiedzi, a nawet nieprzeczytaniem naszego CV.

3. Oferty.praca.gov.pl

Jest to rządowa strona, zawierająca centralną bazę pracy, praktyk lub staży. Dużą zaletą danej strony, jest możliwość przeczytania wszystkich danych dotyczących pracy, tj. wymiaru godzin, wynagrodzenia czy stanowiska. Ponadto na stronie znajdziemy adres e-mail oraz numer telefonu, pod którym możemy się kontaktować.

4. Strony internetowe konkretnych sieci

Pracy możemy również szukać na stronie internetowej konkretnego pracodawcy, np. https://pracawbiedronce.pl/. Znajdziemy na niej nie tylko podstawowe dane, ale również zakres obowiązków. Jest to najlepsze z możliwych rozwiązań, jeśli szukamy pracy na oferowanym stanowisku. Mamy bezpośredni kontakt z przełożonym, dzięki czemu cały proces może przebiec znacznie szybciej.

5. Aplikuj.pl

Na danej stronie możemy znaleźć nie tylko oferty pracy, a także profile pracodawców. Portal umożliwia również bezpośrednie aplikowanie oraz wypełnienie formularza.

6. Media społecznościowe

LinkedIn, GoldenLine, grupy na Facebooku, a ostatnimi czasy nawet i na Instagram.

Obecnie chyba nie ma firmy, która nie próbowałaby swoich sił w mediach społecznościowych. To one wyznaczają trendy i pozwalają na szybki i skuteczny rozwój.

Zatem szukając pracy, warto zarejestrować się również w najpopularniejszych mediach społecznościowych i śledzić na bieżąco, np. firmę, w której chcielibyśmy pracować.

Ponadto na większości z wyżej wymienionych stron można spotkać się z przydatnym narzędziem, jakim jest możliwość włączenia powiadomień. Dzięki temu będziemy otrzymywać ogłoszenia tylko na stanowisko, które nas interesuje.

Na portalach związanych z szukaniem pracy, znajdziesz nie tylko oferty, porady jak powinno wyglądać CV, jak napisać list motywacyjny czy jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną na dane stanowisko. To również idealne źródło do kontaktów z pracodawcami oraz rekruterami.

Podobne artykuły

Czy fizjoterapia w Warszawie pomaga w chorobach cywilizacyjnych?

@admin

Czy warto zdecydować się na taras drewniany?

@admin

Faktoring osiągalnym finansowaniem dla firmy

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «