fbpx
BIZNES

Komfortowo, cyfrowo i ekologicznie – nowoczesny oddział Alior Banku w Zabrzu

21 lipca w Zabrzu został otwarty digitalowy oddział Alior Banku. To już 43 tego typu placówka uruchomiona przez bank. Zmodernizowana przestrzeń, znajdująca się przy ul. Wolności, zaskakuje klientów wygodą, nowoczesnym wystrojem oraz rozwiązaniami ekologicznymi. Dzięki innowacyjnemu zagospodarowaniu przestrzeni projekt całkowicie zmienia sposób kontaktu klienta z bankiem.

 – Nieustannie inwestujemy  w sieć naszych oddziałów stacjonarnych. Zależy nam, żeby były nowoczesne i przyjazne. Rewolucja technologiczna sprawiła, że ich rola również się zmienia. Dziś oddziały są łącznikiem pomiędzy światem online i offline. Placówki Alior Banku w nowym formacie są najlepszym przykładem na to, jak technologia zmieniła świat usług bankowych – mówi Katarzyna Dziwulska, dyrektor zarządzająca pionem sprzedaży dla klienta indywidualnego Alior Banku.

Oddział w nowej formule sprawia przyjazne i przytulne wrażenie, a jednocześnie kojarzy się z profesjonalizmem i budzącym zaufanie światem finansów.

Wnętrze podzielone na strefy

W oddziale Alior Banku w Zabrzu wydzielono trzy główne strefy, z których każda pełni odmienną rolę. Pierwsza, czyli strefa obsługi, obejmuje m.in. przestrzeń powitalną, gdzie na klientów czeka kawa i herbata z upraw ekologicznych oraz filtrowana woda. Następnie mogą oni przejść do wydzielonych stanowisk obsługowych, które dają poczucie komfortu oraz zapewniają dyskrecję.

Z kolei w strefie digital klienci wypróbują bankowość internetową i aplikację mobilną Alior Banku.
Tu wsparcia udzieli im bankier, który nie tylko pomoże zalogować się do urządzeń, ale również przedstawi możliwości wspomnianych systemów.

Z myślą o komforcie klientów, wydzielona została także strefa spotkań, zaprojektowana do rozmów sam na sam z bankierem. Wyciszone akustycznie pomieszczenia sprzyjają spotkaniom, które wymagają szczególnej prywatności. Szklane ściany gabinetów są natomiast przesłonięte grafiką uniemożliwiającą identyfikację przebywających w nich osób.

Jestem przekonana, że nowy format, poza bardziej komfortowymi warunkami pracy, pozwoli na jeszcze wyższy poziom aktywizacji klientów poprzez ich edukację w strefie digital, a nowoczesny wystrój sprawi, że nasi klienci będą się tu po prostu dobrze czuć – mówi Katarzyna Piaseczna, dyrektor regionu Alior Banku.

Ekologiczna przestrzeń

W oddziale zostały wykorzystane materiały i produkty od lokalnych dostawców, a duża część z nich została pozyskana z recyklingu. Przykładem są blaty wyprodukowane z przetworzonych kubków po jogurtach, a także tapicerki i sufity z materiału po recyklingu butelek PET. Część wyposażenia została wytworzona z drewna z roślin szybkorosnących.

Placówka została zaprojektowana tak, by ograniczać zużycie zasobów, poczynając od redukcji drukowanych dokumentów po oświetlenie. Zamontowane w przestrzeni światła LED dopasowują natężenie światła do pory dnia. W oddziale można napić się filtrowanej kranówki – zarówno gazowanej, jak i niegazowanej, a akcesoria do serwowania napojów są w 100 proc. biodegradowalne.

Więcej niż bank

W oddziale Alior Banku w Zabrzu oprócz kwestii związanych z finansami osobistymi, domowymi oraz firmowymi, można też uzyskać wsparcie w przypadku coraz bardziej popularnych usług pozabankowych. – Dotyczy to na przykład złożenia wniosków w programach, którymi interesuje się wielu Polaków, jak Rodzina 500+ czy Dobry Start lub oferty związanej z termomodernizacją w ramach programu „Czyste powietrze”. Co prawda wnioski o uzyskanie dofinansowania wyprawki szkolnej od 1 lipca tego roku można składać wyłącznie przez internet, w tym za pośrednictwem bankowości internetowej, ale jesteśmy gotowi w oddziale pomóc klientom w przejściu tego procesu – mówi Katarzyna Dziwulska.

Oddział Alior Banku przy ul. Wolności 282 w Zabrzu dostępny jest dla klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 17.00.

Alior Bank sukcesywnie modernizuje swoje oddziały i wprowadza najnowocześniejsze rozwiązania usprawniające obsługę klientów. Plan zakłada, że do końca 2022 roku zostanie otwartcyh 110 takich placówek.

Podobne artykuły

Uszkodzone szyby rolnicze mogą unieruchomić sprzęt

@admin

Przystanek Ubezpieczeń – sprawdzone i solidne polisy z dojazdem do klienta

redaktor

Jak wybrać najlepszą multiwitaminę?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «