fbpx
INFORMACJE SPORT

Głosowanie w sprawie prywatyzacji Górnika Zabrze przełożone [WIDEO]

Wszystko wskazywało na to, że będzie to ostatnia sesja Rady Miasta Zabrze w tej kadencji i przegłosowana będzie na niej uchwała w sprawie prywatyzacji Górnika Zabrze. Jednak zaplanowane na środę (17 kwietnia) obrady przełożono na przyszły wtorek (23 kwietnia). Powód? W czwartek i piątek (18-19 kwietnia) będą prowadzone rozmowy z trzema inwestorami zainteresowanymi przejęciem większościowego pakietu akcji 14 krotnego Mistrza Polski.

Wszystko wskazywało na to, że będzie to ostatnia sesja Rady Miasta Zabrze w tej kadencji i przegłosowana zostanie na niej uchwała w sprawie prywatyzacji Górnika Zabrze. Jednak zaplanowane na środę (17 kwietnia) obrady przełożono na przyszły wtorek (23 kwietnia). Powód? W czwartek i piątek (18-19 kwietnia) będą prowadzone rozmowy z trzema inwestorami zainteresowanymi przejęciem większościowego pakietu akcji 14 krotnego Mistrza Polski.

Zaplanowana w środę (17 kwietnia) o godz. 14.00 sesja trwała nieco ponad 5 minut. Jednogłośne głosowanie radnych dotyczące przełożenia sesji na przyszły wtorek poprzedzone było wystąpieniem wiceprezydenta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego.

– Trwają już ostateczne spotkania i ci inwestorzy zostali poproszeni o złożenie ostatecznych ofert i warunków. Takie spotkania ostateczne zaplanowane są na dzień jutrzejszy, na czwartek i na piątek, w związku z czym pod koniec tego tygodnia będą nam już znane bardzo precyzyjne informacje dotyczącego tego w jaki sposób ten proces prywatyzacji mógłby przebiegać z punktu widzenia tych zainteresowanych podmiotów. Miałem przyjemność rozmawiania z niektórymi z państwa radnych na temat tego jak widzą sytuację. Stanowisko ich było takie, że przed podjęciem ostatecznej decyzji chcieliby wiedzieć jakie są efekty tych rozmów, które się odbędą w czwartek i piątek i wówczas łatwiej im będzie podjąć decyzję ostatecznej prywatyzacji, czyli łatwiej im będzie głosować na tę uchwałę, która znajduje się w porządku obrad – tłumaczył wiceprezydent Zabrza.

Na podstawie między innymi tych argumentów Lewandowski zaproponował przerwę w sesji do przyszłego tygodnia. Radni jednogłośnie przegłosowali tę propozycję. Z kolei prezydent Zabrza na swoim oficjalnym profilu facebook’owym napisała, że jest zdeterminowana, żeby zakończyć proces prywatyzacji Górnika Zabrze do końca tej kadencji, czyli do 7 maja.

Przypomnijmy, przejęciem większościowego pakietu akcji zabrzańskiego klubu zainteresowane są trzy podmioty: Thomasa Hansla z Niemiec – właściciel KEY SOLUTION, prywatnie dobry znajomy Lukasa Podolskiego, Konsorcjum ZARYS-TABAPOL oraz DL INVEST GROUP VENTURE CAPITAL sp. z o.o. z Katowic.

Podobne artykuły

Dlaczego latarnie w mieście świecą w ciągu dnia?

redaktor

Msza dla Ukrainy w kaplicy św. Barbary Kopalni Guido

redaktor

Jak kierowcy oceniają przedłużenie Alei Korfantego w Zabrzu? [SONDA ULICZNA WIDEO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «