fbpx
BIZNES INFORMACJE

Kupią i zainwestują w teren po Kopalni Makoszowy

Kilkaset nowych miejsc pracy na blisko 50 ha terenu po dawnej Kopalni Makoszowy. To pokłosie podpisania przez zabrzański samorząd umowy z inwestorem na zakup nieruchomości – zapowiedziała na swoim oficjalnym profilu fecabook'owym prezydent Zabrza.

Kilkaset nowych miejsc pracy na blisko 50 ha terenu po dawnej Kopalni Makoszowy. To pokłosie podpisania umowy z inwestorem na zakup nieruchomości – zapowiedziała na swoim oficjalnym profilu fecabook’owym prezydent Zabrza.

W teren po nieistniejącej już Kopalni Makoszowy ma zainwestować firma, która posiada w tej chwili 9 magazynów wysokiego składowania oraz hale produkcyjne komponentów do budowy samochodów o łącznej powierzchni około 520.000 m². Spółka zajmuje się logistyką kontraktową i wynajmem powierzchni magazynowych, również na zasadach (BTS). Firma zapewnia również usługi celne dla firm.

– Na obszarze 50 hektarów firma Clip Group uruchomi nowoczesny i proekologiczny terminal intermodalny. Dzięki inwestycji powstanie kilkaset nowych miejsc pracy – napisała na swoim oficjalnym profil facebookowym Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Podpisanie umowy na sprzedaż terenu to efekt rozmów ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń oraz JSW Koks.

Podobne artykuły

Sprzedaż i serwis sprzętu stomatologicznego w Polsce

redaktor

Odpady w Zabrzu droższe i rzadziej wywożone

redaktor

Od dzisiaj utrudnienia w ruchu na zabrzańskiej Alei Korfantego

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «