Coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża do Polski do pracy. Nic zatem dziwnego, że muszą być gdzieś zakwaterowani. Dobry hostel to taki, który ma solidnie wyposażone pokoje, łazienkę i aneks kuchenny. Jak zatem wybrać kwatery pracownicze w Katowicach?
Noclegi pracownicze w Katowicach? Wybierz te o dobrej lokalizacji!
W wielu branżach w naszym kraju pracodawcy szukają rąk do pracy. Rodzimy rynek nie jest w stanie zapewnić im dostatecznej ilości pracowników. Nie dziwi zatem fakt, że decydują się oni zatrudniać obcokrajowców. Tym, co przemawia za zmianą miejsca zamieszkania, jest nie tylko możliwość godziwego zarobku, ale także przytulne i ciepłe lokum.
Agencje pośrednictwa pracy, które zajmują się zatrudnianiem pracowników z zagranicy, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak powinny wyglądać noclegi pracownicze. Muszą one spełniać określone standardy i być na wysokim poziomie. Dzięki hostelom, agencjom pośrednictwa pracy niejednokrotnie udaje się zmniejszyć koszty prowadzenia działalności i zwiększyć zakres świadczonych usług.
Warto wspomnieć, że z hosteli pracowniczych często korzystają firmy serwisowe i usługowe.
Katowice słyną z wielu ośrodków przemysłowych i zakładów usługowych. Nie brak tam także atrakcji turystycznych. Po skończonej pracy chętni pracownicy mogą skorzystać z oferty ośrodków kultury. Warto na pewno odwiedzić Muzeum Śląskie oraz Muzeum Historii Katowic.
Wybierając kwatery pracownicze, warto postawić na te zlokalizowane w pobliżu centrum, tak, by dojazd do innych miast aglomeracji śląskiej nie stanowił problemu.
Tani hostel to nie znaczy zły hostel
Cena nie powinna być głównym wyznacznikiem podczas wyboru noclegów pracowniczych. Dobry hostel nie musi jednak być drogi. Liczy się standard pokoi i przyjemna atmosfera. Nie ma sensu przepłacać za lokum dla pracowników, jednak łatwo złapać się w pułapkę niskiej ceny i niskiego standardu. W Katowicach nie brakuje jednak miejsc, gdzie zawsze można liczyć na wysprzątane pokoje i schludną łazienkę.
Jak wybrać hostel dla pracowników?
Jeszcze kilkanaście lat temu hostele dla pracowników okryte były złą sławą. Ich standard pozostawiał wiele do życzenia.
Obecnie można trafić na noclegi pracownicze, gdzie panuje przyjazna i luźna atmosfera, a pokoje są solidnie wyposażone i co najważniejsze – czyste.
Dobry hostel nie powinien być tylko i wyłącznie miejscem, gdzie prześpi się noc do następnego dnia. To także miejsce spotkań z ludźmi, którzy pochodzą nieraz z różnych krajów i chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Odpowiednio umeblowane pokoje socjalne to podstawa kwater pracowniczych. Muszą się w nich znajdować kontakty do podłączenia laptopów i smartfonów. Współczesne hostele są wyposażone w stoliki, krzesła, biblioteczkę i telewizor.
W hostelu dla pracowników nie może zabraknąć aneksu kuchennego, gdzie można zawsze znaleźć kawę i herbatę. Bywa, że w ofercie jest śniadanie w cenie noclegu.
Wśród pracowników przyjeżdżających z zagranicy nie brakuje na pewno zagorzałych miłośników wirtualnego świata. Dlatego właśnie w hostelu musi znajdować się kącik internetowy. Zazwyczaj właściciele pobierają opłatę za godzinę lub kilka godzin użytkowania.
W szanującym się hostelu jest dostęp do wi-fi, pokoje są solidnie wyposażone, a aneks kuchenny dobrze zaopatrzony. Gdyby ktoś miał ochotę może sobie nawet przygotować skromny, prosty posiłek.
Jak powinien być pokój w hostelu?
Przede wszystkim wygodny. W ofercie hostelu można znaleźć pokoje dwu-, trzy- i wieloosobowe. Można zdecydować się na pokój damski, męski lub mix. Ta ostatnia ewentualność bywa dla niektórych krępująca, jednak nie brak i takich osób, którym nie przeszkadza integracja.
Oczywiście podstawą w pokoju w hostelu jest wygodne łóżko z czystą pościelą.
W hostelach w większości są wspólne łazienki. Warto jednak zabrać z domu akcesoria i kosmetyki do kąpieli. Przyda się także suszarka do włosów i ręcznik szybkoschnący.
Cena nie powinna być głównym kryterium wyboru hostelu, chociaż, jak już wspomnieliśmy, nie zawsze tam, gdzie jest tanio, panują złe warunki. Ważne, aby pracownicy mieli szansę dobrze się wyspać i byli zadowoleni z zakwaterowania.