fbpx
INFORMACJE

Jednorazowe podrożeją, inne będą tańsze – nowe ceny biletów

Już od niedzieli (1 marca) obowiązywać będą nowe ceny biletów w komunikacji miejskiej. Większość biletów jak zapewnia Zarządu Transportu Metropolitalnego będzie tańsza. Podrożeją jedynie o 20 groszy bilety jednorazowe. Oprócz tego zmienią też swoją dotychczasową szatę graficzną.

Już od niedzieli (1 marca) obowiązywać będą nowe ceny biletów w komunikacji miejskiej. Większość biletów jak zapewnia Zarządu Transportu Metropolitalnego będzie tańsza. Podrożeją jedynie o 20 groszy papierowe bilety jednorazowe. Oprócz tego zmienią też swoją dotychczasową szatę graficzną.

Obniżone mają zostać przejazdy w taryfie odległościowej o ok. 36 groszy. Oprócz tego ZTM wprowadza też nowość – bilet grupowy.Drożeją jedynie bilety jednorazowe papierowe. Chcemy przekonywać podróżnych do tańszych i bardziej ekologicznych rozwiązań elektronicznych – potwierdza Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Po podwyżce bilet papierowy na jedno miasto lub ważny przez 20 min. będzie kosztował 3,40 zł (ulgowy 1,70 zł), bilet na dwa miasta lub ważny przez 40 min – 4 zł (ulgowy 2 zł). Bilet sieciowy na wszystkie miasta – ważny przez 90 minut – 5 zł (ulgowy 2,50 zł).

Papierowe bilety jednorazowe, zakupione przed 1 marca, po zmianie taryfy nie stracą ważności. Bilety te będzie można wykorzystać na dotychczasowych zasadach do 14 marca. Po tym dniu również będą uprawniać do przejazdów. Będzie jednak trzeba każdorazowo do nich dokupić tzw. bilety uzupełniające o nominale 10 groszy.

Stanieją za to bilety 30 i 90-dniowe uprawniające do przejazdu liniami na lotnisko. Od 1 marca 30-dniowy bilet będzie kosztował 160 zł – o 20 zł mniej niż w tej chwili. Z kolei 90-dniowy bilet będzie tańszy o 40 zł. Jego koszt w nowej taryfie 400 zł, a nie tak jak dotychczas 440 zł. Bilety ulgowe będą o połowę tańsze: 80 zł oraz 200 zł.

Podobne artykuły

Próbowali ukraść 80 metrów trakcji tramwajowej w Mikulczycach

redaktor

Owczarek belgijski Largo zasilił szeregi zabrzańskiej policji [WIDEO]

redaktor

Ponad 12 tysięcy złotych zebrano podczas charytatywnego turnieju

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «