fbpx
INFORMACJE

Jonecko kategorycznie zaprzecza, że zrzeknie się mandatu radnego dla Mańki-Szulik

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, że Krystian Jonecko zrzeknie się mandatu radnego po to, żeby do Rady Miasta w Zabrzu mogła wejść Małgorzata Mańka-Szulik. Skontaktowaliśmy się z zabrzańskim radnym, żeby zweryfikować te informacje.

W przestrzeni publicznej pojawiły się ostatnio informacje, że Krystian Jonecko zrzeknie się mandatu radnego po to, żeby do Rady Miasta w Zabrzu mogła wejść Małgorzata Mańka-Szulik. Skontaktowaliśmy się z zabrzańskim radnym, żeby zweryfikować te informacje.

W zabrzańskich grupach facebook’owych pojawiły się ostatnio informacje, że Krystian Jonecko był namawiany do zrezygnowania z pełnienie funkcji radnego. Jeśli faktycznie zrzekłby się mandatu wówczas do Rady Miasta weszłaby była prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która w kwietniowych wyborach samorządowych zdobyła za mało głosów, żeby uzyskać mandat radnej.

Radny Jonceko jednak kategorycznie zaprzecza, żeby miał się zrzec mandatu.

– Ktoś rozsyła takie plotki, po to, żeby zamęt siać wśród moich wyborców. Proszę mi wierzyć, że nie było nawet pół rozmowy z panią prezydent o takiej sytuacji. Nie, nie chcę się zrzec mandatu – powiedział Krystian Jonecko, zabrzański radny.

Jonecko w ostatnich wyborach samorządowych 7 kwietnia startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Małgorzaty Mańki-Szulik z Okręgu Wyborczego nr 3 (Biskupice, Kończyce, Pawłów, Guido, Makoszowy, Zaborze, Poremba) i zdobył 558 głosów.

Z kolei była prezydent Zabrza, która również próbowała swoich sił startując do Rady Miasta w Zabrzu z okręgu nr 3 uzyskała 493 głosy zabrzan i nie uzyskała mandatu radnej.

Foto: https://mms2024.pl/nasza-druzyna/krystian-jonecko

Podobne artykuły

Ceny za wywóz odpadów w Zabrzu nieco obniżone

redaktor

Pomnik Zbigniewa Religi za milion złotych

redaktor

Radni zadawali pytania już nieobecnej na sesji prezydent Zabrza

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «