fbpx
INFORMACJE

Karty ŚKUP tracą ważność! Jak wymienić je bez utraty pieniędzy?

Pasażerowie komunikacji miejskiej posiadający karty ŚKUP z 2015 r. powinni je jak najszybciej wymienić. We wrześniu i październiku „plastikowe bilety” stracą swoją ważność. Zamówienie nowej karty po terminie może się wiązać z utratą znajdujących się na koncie biletów, pieniędzy i ulg.

Okres żywotności kart ŚKUP to 4 lata. Te wydane w 2015 r. będą do końca października tracić swoją ważność. Zamówienie nowego „biletu” po terminie będzie się też wiązać z utratą pieniędzy i ulg zapisanych na karcie ŚKUP. Oczywiście zapisane środki i ulgi będzie można próbować odzyskać poprzez złożenie reklamacji do Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Nową kartę można zamówić bezpłatnie. Osobom, które odbiorą ją przed upływem ważności obecnej, bilety, pieniądze oraz ulgi zostaną przeniesione.

Pasażerowie mogą wymienić swoją kartę ŚKUP na 3 miesiące przed upływem daty jej ważności – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego. – Zachęcamy zatem do tego, aby – po pierwsze – już teraz sprawdzić datę ważności swojej karty i – po drugie – możliwie wcześnie postarać się o wyrobienie nowej – dodaje Wawrzaszek.

Wniosek można złożyć przez internet na Portalu Klienta lub w Punktach Obsługi Pasażera i Punktach Obsługi Klienta, których lista znajduje się na stronie organizatora przewozów w zakładce Kontakt – Punkty Obsługi.

Z kartami niespersonalizowanymi wystarczy zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta, gdzie zostaną wymienione od ręki. Na tych spersonalizowanych nie trzeba uaktualniać fotografii.

Podobne artykuły

W Zabrzu rusza produkcja innowacyjnych respiratorów

redaktor

Pocisk z II Wojny Światowej w sortowni odpadów na Zandce

redaktor

Za zdrowie Pań! Kwiaty na Dzień Kobiet w Zabrzu

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «