fbpx
BIZNES

Kasetki metalowe – gdzie sprawdzi się metalowa kasetka do przechowywania pieniędzy i nie tylko?

Przy zakupie kasety metalowej należy zwrócić uwagę nie tylko na jej materiał, ale także na konstrukcję. Głównym zadaniem tego urządzenia jest ochrona dokumentów przed osobami niepowołanymi, ale jednocześnie powinno być ono wygodne w użytkowaniu.

Czym powinna wyróżniać się kasetka metalowa? 

Obecnie największą popularnością wśród producentów i użytkowników cieszą się kasety metalowe. Zapewniają one optymalną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a przy tym są stosunkowo lekkie. To bardzo ważna właściwość w przypadku tego typu zabezpieczeń – w końcu często są one wykorzystywane poza swoim podstawowym miejscem użytkowania. Ważna jest również wielkość kasetki – nie powinna być zbyt mała, aby cenne przedmioty bez problemu zmieściły się w środku. Dodatkowo, na rynku znajduje się wiele modeli, które posiadają ukryte przegródki – są one idealne do przechowywania dodatkowej gotówki lub biżuterii bez zauważenia przez nikogo.

Kasetki metalowe a sejfy domowe – kasetka na pieniądze i nie tylko 

Głównym zadaniem jakie posiadają kasetki metalowe jest ochrona przed osobami niepowołanymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego wybierając taką kasetkę dla swojej firmy lub do użytku własnego, należy zakupić taką, która wytrzyma zarówno uderzenia z zewnątrz, jak i próby siłowego otwarcia. Główną cechą tego typu przechowywania jest to, że jest ono wykonane z metalu. Materiał ten jest nie tylko trwały, ale również w wysokim stopniu odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto nie jest zbyt ciężki i można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Ta właściwość sprawia, że urządzenie to może być wykorzystywane do przechowywania dokumentów firmowych poza miejscem pracy.

Najprostszym sposobem na zabezpieczenie dokumentów przed kradzieżą jest zastosowanie zamka kluczowego z dwoma kluczami: jednym dla właściciela (który dba o przechowywanie dokumentów), a drugim dla wszystkich innych osób, które potrzebują dostępu do nich. Ponadto konieczne jest, aby nie było możliwości złamania zamka improwizowanymi środkami (na przykład – za pomocą szczypiec). Można to zapewnić, wybierając mocny model wykonany z hartowanej stali lub stopu aluminium. Co do cech konstrukcyjnych – lepiej nie wybierać modeli ozdobionych grawerami lub innymi elementami, które mogłyby przyciągać uwagę.

Metalowe kasetki do przechowywania papierów wartościowych, ważnych dokumentów i nośników danych

Kasetki metalowe dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na wybranie najbardziej odpowiedniej opcji dla swoich potrzeb. Warto zaznaczyć, że urządzenia te dostępne są zarówno w wersji z kluczami, jak i bez nich. 

Główne zalety kasetek metalowych:

  • Zapewniają maksymalne bezpieczeństwo dzięki swojej solidności;
  • Można je łatwo zamontować na ścianie lub podłodze;
  • Są na tyle wytrzymałe, że nie pękają nawet po uderzeniu czymś ciężkim;
  • Ich waga pozwala na łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym z meblami metalowymi i sejfami pancernymi https://metalowy-tony.pl/

Ważne jest, aby kasetka metalowa była łatwa w obsłudze. Powinna mieć górny zamek, co będzie wygodne, jeśli chcemy przechowywać ją w szufladzie. Bardzo ważne jest umiejscowienie zamka – otwieranie kasetki będzie znacznie szybsze, jeśli będzie ona zabezpieczona u góry. Taka opcja przyda się, jeśli chcemy trzymać pojemnik w szufladzie biurka. Warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są również inne rodzaje kasetek – na przykład te ze zdejmowaną pokrywą lub z pokrywą górną na zawiasach (można je otworzyć, podnosząc ją do góry). Takie modele są zwykle wyposażone w więcej funkcji- mają większe przegródki do przechowywania większych kwot pieniędzy, mogą też zawierać dodatkowe przegródki do przechowywania także dokumentów czy kosztowności. Kasetki na pieniądze z powodzeniem sprawdzą się zarówno w użytku domowym jak i w biurze czy firmie.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym z meblami metalowymi i sejfami pancernymi https://metalowy-tony.pl/

Podobne artykuły

Szukasz mocnych wrażeń? Odkryj Pomorskie Szlaki Kajakowe!

@admin

Dlaczego warto kupić skuter elektryczny?

redaktor

Wszystko, co musisz widzieć o nowych przepisach dotyczących kas fiskalnych

@admin

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «