fbpx
INFORMACJE

Kilkadziesiąt osób bezdomnych skorzystało z poczęstunku

Przychodzili pojedynczo albo w kilkuosobowych grupach i to niemal co kilkanaście minut. Przez całe niedzielne popołudnie w Barze Voyager w Zabrzu pojawiło się kilkadziesiąt potrzebujących osób. Jedni wchodzili, inni wychodzili oczywiści najedzeni. Rotacja była tak, duża, że wielkanocny poczęstunek zorganizowany przez administratorów internetowej grupy Zabrzanie w Imię Zasad trwał prawie do wieczora.

Był pyszny żurek, jajka z majonezem, kiełbasa, sałatka i wielkanocne babki. Bezdomni mogli się też napić gorącej herbaty. Wszystko dzięki wsparciu niektórych zabrzańskich przedsiębiorców oraz ludzi wielkich serc. Jedzenia wystarczyło dla wszystkich. Ostatni goście nawet dostali coś na drogę.

Do poczęstunku dołożył się tylko jeden zabrzański radny – Marian Rau. Organizatorzy śniadania –Ola Panelska i Tomasz Bugaj z grupy Zabrzanie w Imię Zasad wprawdzie nie zwracali się o wsparcie do samorządowców z Zabrza.

Jednak jedyny radny, który dosłownie na chwilę pojawił się w Barze Voyager, żeby dostarczyć produkty dla potrzebujących potwierdził, że na tego typu akcje charytatywne nie trzeba otrzymywać specjalnych zaproszeń. Wystarczą dobre chęci.

Podobne artykuły

43 letni mieszkaniec Biskupic zabił konkubinę [VIDEO]

redaktor

Korupcja w MOSiR? Śledztwo w atmosferze tajemnicy…

redaktor

Kradli prąd w trzech mieszkaniach w centrum

redaktor

2 komentarze

Szpaku 15 kwietnia 2019 at 13:14

Super akcja 💪👍! Z resztą nie pierwsza i na pewno nie ostatnia w naszym mieście ☺!

Odpowiedz
Tomek Wala 15 kwietnia 2019 at 20:32

Gratulacje organizatorzy!

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «