fbpx
KULTURA

Kinga Krywalska – wschodząca gwiazda muzyki pop z Zabrza

Śpiewa, tańczy i już nagrywa swoje pierwsze piosenki oraz teledyski. Kinga Krywalska to 14 letnia, utalentowana zabrzanka. Jest uczennicą siódmej klasy Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu.

Muzyka, a dokładnie śpiewanie – jak przyznaje Kinga – towarzyszy jej od najmłodszych lat. – Śpiewam odkąd pamiętam. Już w przedszkolu występowałam, potem brałam udział w konkursach. Zaczynałam od coverów, ale z czasem napisaliśmy z tatą pierwszą piosenkę – mówi Kinga Krywalska.

Tata Kingi – Tomasz Krywalski to człowiek orkiestra. Nie tylko wspiera córkę w tworzeniu nowych utworów i teledysków, ale także pełni rolę menadżera i to na pełnym etacie. Dwa nowe viedoclipy Kingi opublikowane na kanale Youtube mają już po kilka tysięcy odsłon.

Wszystko to zasługa promocji. Tak naprawdę rozsyłam linki do teledysków wszystkim znajomym. Proszę ich o subskrypcje, polubienia i przesyłanie linków dalej. I w ten sposób grupa odbiorców stopniowo się zwiększa – wyjaśnia Tomasz Krywalski, tata Kingi.

Dla Kingi zawsze inspiracją była muzyka pop. To właśnie ten trend jest 14 latce najbliższy i obecny w jej pierwszych autorskich piosenkach. Kinga przyznaje, że wzorem są dla niej dwie wokalistki – Sanah i Lady Gaga. Niezależnie od tego, młoda artystka ma swój wyjątkowy i coraz bardziej rozpoznawalny przez rówieśników styl.

– Moi najbliżsi znajomi z klasy i nie tylko wspierają mnie w tym co robię. Chociaż nie brakuje też osób, które chyba trochę są zazdrosne, że śpiewam i podążam w tym kierunku – dodaje Kinga.

14 latka, która ukończyła siódmą klasę szkoły podstawowej już w tej chwili ma plany dotyczące dalszej edukacji. Po ukończeniu podstawówki chce rozpocząć naukę w średniej szkoły muzycznej.

Życzymy zatem samych sukcesów w nauce i śpiewaniu, a także zachęcamy do obejrzenia kolejnego teledysku oraz polubienia kanału na FB Kingi Krywalskiej i subskrybowania kanału Youtube wokalistki. Niebawem pojawią się tam kolejne produkcje.

Obejrzyjcie także galerię zdjęć z ostatniego nagrania teledysku Kingi Krywalskiej.

Foto: Łukasz Orzechowski

Podobne artykuły

Inauguracja sezonu muzycznego Filharmonii Zabrzańskiej

redaktor

CARBON Silesia Festival – dwa podwójne zaproszenia do rozdania!

redaktor

Co zaplanowano w mieście z okazji 3 Maja?

redaktor

1 comment

Teresa 26 czerwca 2021 at 14:58

Bardzo fajne te piosenki. Mam nadzieję że w końcu będziemy mieli znaną artystkę młodego nurtu znaszego miasta. Trzymam kciuki 🤞 puszczę jeszcze raz bo piosenki super.

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «