fbpx
INFORMACJE

Od 1 lipca można składać wnioski na świadczenie 300 plus

Już od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. można składać wnioski w ramach programu Dobry Start czyli świadczenia 300 plus. Warto przypomnieć, że w tym roku zmienił się sposób ich składania i uwzględniane są tylko elektroniczne wnioski.

Podobnie jak w programie 500 plus, instytucją, która odpowiada za program Dobry Start jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Co jeśli nie jesteśmy online?

Osoby, które nie mają możliwości złożenia wniosków drogą elektroniczną mogą skorzystać z mobilnych punktów wsparcia Poczty Polskiej i KRUS, w których pracownicy ZUS będą zakładali zainteresowanym profile na PUE ZUS.

Dla kogo 300 plus?

Program Dobry Start dedykowany jest rodzicom i opiekunom dzieci, które kontynuują edukację oraz pełnoletnim uczniom do 20 roku życia. Natomiast dzieciom z niepełnosprawnością świadczenie wypłacane jest do ukończenia 24 roku życia. Program nie obejmuje studentów.

Wnioskodawcy w ramach programu otrzymają jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł na każde dziecko, które rozpoczyna rok szkolny, niezależnie od osiąganych przez rodzinę dochodów.

Autor: Anna Gołaszewska, Foto: Łukasz Orzechowski.

Podobne artykuły

Kolejne nielegalne automaty do hazardu na Zaborzu

redaktor

Tomasz Piątek kolejnym gościem Pawła Kobylińskiego

redaktor

Przy zabrzańskim szpitalu powstanie ośrodek dla chorych na stwardnienie rozsiane

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «