fbpx
INFORMACJE

Od 1 lipca można składać wnioski na świadczenie 300 plus

Już od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. można składać wnioski w ramach programu Dobry Start czyli świadczenia 300 plus. Warto przypomnieć, że w tym roku zmienił się sposób ich składania i uwzględniane są tylko elektroniczne wnioski.

Podobnie jak w programie 500 plus, instytucją, która odpowiada za program Dobry Start jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Co jeśli nie jesteśmy online?

Osoby, które nie mają możliwości złożenia wniosków drogą elektroniczną mogą skorzystać z mobilnych punktów wsparcia Poczty Polskiej i KRUS, w których pracownicy ZUS będą zakładali zainteresowanym profile na PUE ZUS.

Dla kogo 300 plus?

Program Dobry Start dedykowany jest rodzicom i opiekunom dzieci, które kontynuują edukację oraz pełnoletnim uczniom do 20 roku życia. Natomiast dzieciom z niepełnosprawnością świadczenie wypłacane jest do ukończenia 24 roku życia. Program nie obejmuje studentów.

Wnioskodawcy w ramach programu otrzymają jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł na każde dziecko, które rozpoczyna rok szkolny, niezależnie od osiąganych przez rodzinę dochodów.

Autor: Anna Gołaszewska, Foto: Łukasz Orzechowski.

Podobne artykuły

Mikołajki w MOSiR z odwiedzinami antykorupcyjnych

redaktor

Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

redaktor

Jest inwestor, który chce kupić Górnika, ale czy coś z tego wyjdzie?

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «