fbpx
INFORMACJE

Kolejne utrudnienia w ruchu! Tym razem w centrum Zabrza!

Tymczasowe przystanki, tymczasowe przejścia dla pieszych i zastępcza komunikacja autobusowa. Już 1 kwietnia o godzinie 9.00 w rejonie Placu Teatralnego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. To efekt zaplanowanej przebudowy infrastruktury tramwajowej. Inwestycja będzie prowadzona wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi poczynając od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Stalmacha.

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu, z ruchu zostaną wyłączone chodniki po zachodniej stronie oraz przejście dla pieszych w rejonie zatok autobusowych na całej szerokości. Tymczasowe przejście dla pieszych ma zostać stworzone na wysokości skrzyżowania z ul. Niedziałkowskiego.

Bez zmian będzie się odbywał ruch na przejściach dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Religi i Karola Miarki.

Na czas przebudowy w rejon skrzyżowania z ulicą Niedziałkowskiego zostanie przeniesiony też przystanek Zabrze Plac Teatralny w kierunku centrum.

Z kolei ruch tramwajowy linii nr 3 na odcinku Plac Teatralny – Mikulczyce zostanie wstrzymany. Na trasie Zabrze Goethego – Mikulczyce Pętla będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa z oznaczeniem T3.

Przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu zaplanowano 30 czerwca.

Podobne artykuły

Wybrał się na grzyby – znalazł marihuanę [ZDJĘCIA]

redaktor

Łubu dubu! Sernik Oreo na cześć prezydent Mańki-Szulik!

redaktor

Nie chciał się już ukrywać i zgłosił się na komendę

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «