fbpx
INFORMACJE

Kolejne utrudnienia w ruchu! Tym razem w centrum Zabrza!

Tymczasowe przystanki, tymczasowe przejścia dla pieszych i zastępcza komunikacja autobusowa. Już 1 kwietnia o godzinie 9.00 w rejonie Placu Teatralnego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. To efekt zaplanowanej przebudowy infrastruktury tramwajowej. Inwestycja będzie prowadzona wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi poczynając od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Stalmacha.

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu, z ruchu zostaną wyłączone chodniki po zachodniej stronie oraz przejście dla pieszych w rejonie zatok autobusowych na całej szerokości. Tymczasowe przejście dla pieszych ma zostać stworzone na wysokości skrzyżowania z ul. Niedziałkowskiego.

Bez zmian będzie się odbywał ruch na przejściach dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Religi i Karola Miarki.

Na czas przebudowy w rejon skrzyżowania z ulicą Niedziałkowskiego zostanie przeniesiony też przystanek Zabrze Plac Teatralny w kierunku centrum.

Z kolei ruch tramwajowy linii nr 3 na odcinku Plac Teatralny – Mikulczyce zostanie wstrzymany. Na trasie Zabrze Goethego – Mikulczyce Pętla będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa z oznaczeniem T3.

Przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu zaplanowano 30 czerwca.

Podobne artykuły

Zabrze odda za darmo Katowicom akcje Tramwajów Śląskich

redaktor

Inwestycje po zabrzańsku czyli remont torów bez remontu drogi

redaktor

Opóźnienia pociągów! Kradzież trakcji pomiędzy Rudą Chebzie a Zabrzem

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «