fbpx
BIZNES

Kolorowe spodnie medyczne – 5 powodów, dla których warto je wybrać

Rynek odzieży medycznej, na którym przez lata niewiele się zmieniało, przechodzi ostatnio prawdziwą rewolucję. Jej efektem są między innymi kolorowe spodnie medyczne, które doskonale łączą oryginalny design i ważną dla specjalistów funkcjonalność. Dlaczego warto zaprosić je do swojej roboczej garderoby? Poznaj pięć powodów, dla których są one doskonałą alternatywą dla klasycznej odzieży medycznej!

Dobre spodnie medyczne – czym powinny się wyróżniać?

Zanim przejdziemy do zalet kolorowych uniformów, warto przez chwilę przyjrzeć się temu, czym powinny wyróżniać się dobre spodnie medyczne. Oto kilka ich cech, które z pewnością doceni każdy specjalista:

wygoda – bez niej wielogodzinne dyżury i zabiegi, które wymagają skupienia, mogą stać się prawdziwym koszmarem,

wytrzymałość – spodnie medyczne mają chronić personel przed wieloma czynnikami, dlatego bardzo ważne jest, by tkaniny i szwy wykorzystane w ich produkcji były wytrzymałe,

trwałość też ma znaczenie – dobra odzież medyczna musi radzić sobie nie tylko z trudem codziennej pracy, ale i z wielokrotnym praniem w stosunkowo wysokiej temperaturze,

przewiewnośćdobre spodnie medyczne powinny zapewniać komfort termiczny, co w lecie może okazać się naprawdę dużym wyzwaniem – przewiewne tkaniny zwykle skutecznie rozwiązują ten problem.

Kolorowe spodnie medyczne – dlaczego warto je wybrać?

Kolorowe spodnie medyczne to bardzo popularny ostatnio trend, który okazał się branżowym strzałem w dziesiątkę. Oczywiście samo zabarwienie nie jest jeszcze gwarancją jakości, a spodnie bez względu na swój kolor powinny spełniać wymienione wyżej kryteria. Warto jednak zaznaczyć, że barwna odzież ma mnóstwo zalet. Jakich?

1. Podoba się pacjentom – budzi sympatię, zmniejsza dystans między medykiem a pacjentem i niweluje syndrom białego fartucha.

2. Ułatwia pracę z dziećmi – coraz więcej specjalistów potwierdza, że mali pacjenci znacznie przychylniej patrzą na medyka ubranego na kolorowo.

3. Świetnie wygląda – niektórzy producenci odzieży medycznej, np. WorkMed, oferują Ci spodnie dostępne w niemal wszystkich kolorach tęczy. To naprawdę ciekawa odzież, która urozmaici Twoje robocze stylizacje i pozwoli Ci dopasować je do urody, nastroju czy nawet pory roku.

4. Pozytywnie wpływa na wizerunek i rozpoznawalność placówki – jeśli barwne uniformy, w tym np. kolorowe spodnie medyczne, noszone są przez cały personel, to może budować to poczucie przynależności i korzystnie wpływać na rozpoznawalność danej placówki.

5. Jest praktyczna – nie ulega wątpliwości, że kolorowa odzież medyczna jest znacznie praktyczniejsza niż ta w odcieniach bieli. Nie widać na niej każdego, nawet drobnego zabrudzenia i z reguły jest ona znacznie mniej podatna na uporczywe plamy czy odbarwienia.

Podobne artykuły

Śląski Klaster Energii kluczem do niskich rachunków za prąd

redaktor

Na dobry nastrój, dobre świece

@admin

Kiełbasa na grilla — jaką wybrać i jak ją przygotować?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «