fbpx
BIZNES

Komórki lokatorskie zamiast piwnic

W dawnym typie budownictwa, do każdego mieszkania była przydzielona dodatkowa przestrzeń. Piwnice, miejsce na strychu, schowek na klatce schodowej były standardem i mogły być wykorzystywane przez lokatorów według własnego uznania. Obecnie buduje się nowoczesne osiedla, w których nie ma już takich miejsc jak strych czy piwnica. Pozostaje zakup komórki lokatorskiej, która nie jest standardowo przydzielona do mieszkania lecz stanowi opcję dodatkową.

Ograniczona ilość komórek lokatorskich 

Z uwagi na zmianę w podejściu do budownictwa, ale także potrzebę zagospodarowania przestrzeni wewnątrz bloku pod kątem miejsc parkingowych, metraż użytkowy został mocno okrojony. Z tego powodu liczba komórek jest najczęściej mniejsza, niż liczba oferowanych mieszkań, co ma bezpośredni wpływ na ich stosunkowo wysoką cenę. Wiele osób, będąc na etapie zakupu i meblowania nowego lokum zastanawia się, czy posiadanie tych kilku dodatkowych metrów jest niezbędne. Problem w tym, że z czasem nagromadzi się pewna ilość rzeczy, których bardzo potrzebujemy ale nie koniecznie chcemy je trzymać w mieszkaniu. Może to być różnego rodzaju sprzęt sportowy, ubranka i zabawki po dziecku, rodzinne pamiątki, ozdoby świąteczne, narzędzia i wiele innych. Wtedy pojawia się pytanie: gdzie takie rzeczy przechowywać? Tu z pomocą przychodzi mały magazyn typu Self Storage. 

Self storage – alternatywa dla komórek lokatorskich.

W Stanach Zjednoczonych i w wielu krajach europejskich między innymi w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, czy Szwecji, mini magazyny samoobsługowe są rozwiązaniem bardzo popularnym, wręcz powszechnym. Większość mieszkańców dużych miast wynajmuje co najmniej jeden boks magazynowy do przechowywania niezbędnych rzeczy. Od 2011 roku w Polsce również zaczęły pojawiać się magazyny Self Storage i z roku na rok jest ich coraz więcej. To dobra wiadomość, bo takie rozwiązanie ma szereg zalet. Przede wszystkim magazyny są zlokalizowane na obszarach miejskich w sąsiedztwie osiedli mieszkalnych co sprawia, że nasze rzeczy są blisko i mamy do nich szybki dostęp. Centra magazynowe to przeważnie obiekty nowoczesne, w których panują optymalne warunki klimatyczne. Można więc zostawić w nich nawet rzeczy wrażliwe na temperaturę czy wilgotność powietrza np. sprzęt elektroniczny, książki, instrumenty muzyczne itp. 

Boksy magazynowe w Katowicach

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na dodatkową przestrzeń, w stolicy Górnego Śląska również pojawiły się centra małych magazynów samoobsługowych. Jednym z najnowszych obiektów tego typu jest RedBox Self Storage w Katowicach, który oferuje 400 boksów magazynowych w rozmiarach od 2 m2 do 15 m2. Dzięki temu można dobrać boks dokładnie pod nasze potrzeby. Małe boksy świetnie się sprawdzą jako zamiennik komórki lokatorskiej, większe boksy natomiast mogą posłużyć do przechowania mebli i sprzętów podczas przeprowadzki czy remontu, a nawet jako zaplecze magazynowe przy prowadzeniu działalności. Dodatkowym atutem posiadania boksu magazynowego jest elastyczność wynajmu. Wraz ze zmieniającym się zapotrzebowaniem na dodatkową przestrzeń magazynową, można bez problemu zmienić pomieszczenie na większe lub mniejsze.  Oznacza to, że zawsze mamy dokładnie tyle miejsca, ile jest potrzebne. 

Centra Self Storage są również bardzo dobrze zabezpieczone. W większości z nich jest całodobowy monitoring oraz dodatkowa ochrona a hale magazynowe są ubezpieczone od wszelkich następstw nieszczęśliwych wypadków. W RedBox Self Storage w Katowicach, każdy boks ma ponadto bardzo nowoczesny zamek elektroniczny, sterowany aplikacją mobilną. Eliminuje to konieczność noszenia kluczy, zapewnia łatwy sposób nadania dostępu pozostałym domownikom lub współpracownikom, daje pełny dostęp do historii odwiedzin naszego pomieszczenia. Biorąc powyższe pod uwagę mamy pewność, że nasze rzeczy są bezpieczne i przechowywane w bardzo dobrych warunkach. 

Jeżeli więc zaistniała sytuacja, że rzeczy przybyło a komórka lokatorska jest już przepełniona lub w ogóle jej nie ma, polecamy wynajem boksu magazynowego. Większość osób, które choć raz wynajęły takie pomieszczenie chętnie wraca do tego modelu przechowywania a wiele osób ma już taki boks na stałe.

Więcej informacji o cenach pomieszczeń magazynowych w Katowicach na:

www.redbox.com.pl/cennik

Podobne artykuły

Prawie 1300 przedsiębiorców z Zabrza i okolic wybrało mały ZUS

redaktor

Czy warto wypożyczyć komputer?

@admin

Marketing internetowy i jego wzrost popularności wśród młodych ludzi

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «