fbpx
INFORMACJE

VIII Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu – „jedna szkoła wiele możliwości”

Duży wybór języków obcych, w tym język japoński, nauka w klasie sportowej, psychologicznej i o profilu ogólnym. Wszystko w myśl zasady „Jedna szkoła, wiele możliwości”. VIII Liceum Ogólnokształcące w zabrzańskim ZSO nr 14 już teraz zachęca uczniów kończących podstawówki do zapoznania się z ofertą edukacyjną.

Duży wybór języków obcych, w tym język japoński, nauka w klasie sportowej,  psychologicznej i o profilu ogólnym. Wszystko w myśl zasady „jedna szkoła, wiele możliwości”. VIII Liceum Ogólnokształcące w zabrzańskim ZSO nr 14 już teraz zachęca uczniów kończących podstawówki do zapoznania się z ofertą edukacyjną.

VIII LO należy do Zespołu Szkół nr 14 w Zabrzu zlokalizowanego w dzielnicy Poremba. Placówka może się pochwalić świetnie wyposażonymi salami lekcyjnymi oraz nowym, wielofunkcyjnym boiskiem sportowym.

W szkolnej stołówce obiady są gotowane na miejscu, a nie tak jak w niektórych placówkach oświatowych dostarczane przez zewnętrzne firmy cateringowe. VIII LO regularnie organizuje wycieczki krajowe i zagraniczne oraz rajdy PTTK.

Uczniowie poza zajęciami mogą również korzystać ze Szkolnego Ośrodka Kariery, który na bieżąco informuje o wymaganiach jakie stawia rynek pracy.

Klasa sportowa, psychologiczna i ogólna

Tym co wyróżnia VIII LO na tle innych zabrzańskich szkół średnich jest klasa o profilu psychologicznym z elementami psychoterapii oraz psychokryminologii. Szkoła współpracuje z Zakładem Karnym oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabrzu, organizując zajęcia praktyczne. Uczniowie mają dzięki temu możliwość zapoznania się z pracą w zawodach kryminologa oraz psychologa.

Z kolei w klasie o profilu ogólnym wychowankowie VIII LO, podobnie jak na innych kierunkach, mogą uczyć się języka japońskiego od podstaw oraz poznawać kulturę kraju kwitnącej wiśni. We wszystkich klasach jest możliwość wyboru przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

W VIII LO jest również klasa sportowa z piłką nożną dla chłopców. Szkoła współpracuje z klubem MKS Zaborze oraz Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach.

W czwartek (28 kwietnia) w godzinach od 12.00 do 16.00 ZSO nr 14 organizuje dzień otwarty. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Foto/grafika: https://www.facebook.com/8lozabrze

Podobne artykuły

Chciał wyrzucić psa przez okno i popełnić samobójstwo

redaktor

Plaga włamań do ogródków działkowych na Koperniku

redaktor

Nowe informacje w sprawie 21 latka, który spadł z szóstego piętra

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «