fbpx
KULTURA

Koncerty muzyczne w czasach pandemii

Jak wyglądają koncerty na żywo podczas pandemii Covid-19 vs jak powinny wyglądać. Każdy uczestnik koncertu musi zapoznać się z zasadami panującymi podczas wydarzenia dotyczącymi dezynfekcji dłoni, zasłaniania ust i nosa oraz zachowaniem bezpiecznej odległości.

Najważniejsze jest jednak oświadczenie z naszymi danymi osobowymi informujące, że w ciągu poprzednich dwóch tygodni nie byliśmy chorzy i nie mieliśmy styczności z osobą zarażoną, bez którego nie wejdziemy na teren koncertu.

Czy wszyscy przestrzegają powyższych zasad? Otóż najczęściej łamanym przepisem jest ten dotyczący zasłaniania ust i nosa. Ludzie, którzy przychodzą na koncert swojego ulubionego artysty często znają teksty jego utworów, a chcąc śpiewać zdejmują maseczki.

Drugim powodem dla którego maseczki często są pod brodą są trudności z oddychaniem po wysiłku. Skacząc, tańcząc i świetnie się bawiąc ludzie się męczą i szybciej oddychają a maseczka utrudnia im bezpośredni dostęp do świeżego powietrza.

Od kiedy wydano zgodę na organizację koncertów brałam udział w nie jednym, a jeszcze nie było sytuacji by organizatorzy musieli informować o kwarantannie więc jak to jest z tym wirusem? Boi się takich imprez czy oszczędza ludzi, którzy kochają muzykę? Obejrzyjcie video:

Podobne artykuły

„Źli Żydzi” po raz ostatni w tym roku w Zabrzu…

redaktor

O Górnym Śląsku wiedzą coraz więcej – „Hajery 2018”

redaktor

Inauguracja sezonu muzycznego Filharmonii Zabrzańskiej

redaktor

SKOMENTUJ