fbpx
INFORMACJE

Kończą się remonty – tramwaje wrócą na tory

Inwestycje tramwajowe w Zabrzu dobiegają końca. Wszystkie trzy odcinki torowisk, na których obecnie wstrzymany jest ruch, od 18 września mają być przywrócone do ruchu.

Mieszkańcy Zabrza odetchną w końcu z ulgą. Zasadnicze prace trwających remontów torowisk mają zakończyć się jeszcze w tym tygodniu, a na przyszły planowane jest przywrócenie ruchu tramwajowego. I to we wszystkich trzech lokalizacjach.

W Mikulczycach prace budowlane zostały ukończone i wykonawca zgłosił inwestycję do odbioru.

Termin zakończenia inwestycji w dzielnicy Zaborze określony jest na 20 października. Przez ostatni miesiąc prowadzone będą prace wykończeniowe i porządkowe przy czynnym ruchu tramwajów. W tym czasie generalny wykonawca ma zgłosić inwestycję do odbioru końcowego.

W centrum Zabrza wykonawca realizuje ostatni fragment inwestycji od skrzyżowania z ul. Miarki do skrzyżowania z ul. gen. de Gaulle’a, gdzie ułożone jest już torowisko w płytach prefabrykowanych. Teraz generalny wykonawca przystąpi do wykonania warstwy ścieralnej jezdni, a następnie prowadzone będą prace wykończeniowe i porządkowe oraz wprowadzana będzie docelowa organizacja ruchu.

– Na wszystkich fragmentach w tym tygodniu odbędą się jazdy próbne przed wznowieniem ruchu tramwajowego, który planowany jest na 18 września tego roku. Tym samym wszystkie trzy odcinki torowisk, na których obecnie wstrzymany jest ruch, od 18 września będą przywrócone do ruchu – przekazał nam Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Ponadto od tego dnia zajezdnia z Bytomia Stroszka będzie tymczasowo korzystała z gościny zajezdni gliwickiej, ze względu na wstrzymanie od 18 września ruchu tramwajów w Bytomiu na odcinku od pl. Sikorskiego do zajezdni w dzielnicy Stroszek.

Foto: Borys Pawlenka

Podobne artykuły

Zachęcamy do głosowania na ogródek w zabrzańskich przedszkolach

redaktor

Urzędnicy z Zabrza mieli robić sztuczny tłum na Tour de Pologne?

redaktor

Menadżer okradał restaurację. Przywłaszczył ponad 87 tys zł

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «